Постний
Засідання суду з розгляду щодо Постного переносилось через заяви сторони захисту про його тяжку хворобу

Апеляційний суд Києва збільшив заставу для фігуранта «газової справи Онищенка» Валерія Постного з 1,5 млн. гривень до 250 млн. гривень, повідомляє Укрінформ.

«Апеляційний суд Києва ухвалив рішення скасувати постанову Солом’янського районного суду. Суд ухвалив іншу постанову, якою задовольнив частково клопотання прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури застосувати до підозрюваного Постного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 250 млн. грн. і зобов’язанням підозрюваного носити електронний браслет», – сказав суддя.

Як зазначив заступник керівника САП Володимир Кривенко, суми у 250 млн. грн. достатньо, адже й вона суттєво відрізняється від попереднього розміру застави в 1,5 млн. грн. Утім, за його словами, САП планує до 8 серпня подати до суду клопотання про продовження строку тримання під вартою на 60 діб.

Як відомо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила Апеляційний суд Києва збільшити розмір застави для Постного до 1,6 млрд. гривень.

Засідання суду з розгляду поданої САП апеляційної скарги на рішення щодо застави більше місяця переносили через заяви сторони захисту про тяжку хворобу підозрюваного, який нібито перебуває у «неконтактному стані».

Слідство називає Постного одним із ключових фігурантів справи Онищенка. Згідно з матеріалами, керівниками злочинної організації були Онищенко, його мати і Постний.

Як відомо, 22 червня НАБУ та САП викрили організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в межах договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд. грн.

5 липня з народного депутата Олександра Онищенка Верховна Рада зняла депутатську недоторканність, Рада дозволила його затримання й арешт, однак він чкурнув до Австрії.  Ще до ухвалення рішення парламентом виїхав у Росію.

Згодом Онищенко повідомив, що перебуває у Великій Британії та проситиме політичного притулку в цій країні. Водночас 3 серпня у НАБУ висловили припущення депутат залишив територію королівства, тому інформація про місце його перебування є сумнівною.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ