Обговорення законопроекту щодо пенсійної реформи та підвищення податків супроводжувалося акціями протесту в Афінах і Салоніках
Обговорення законопроекту щодо пенсійної реформи та підвищення податків супроводжувалося акціями протесту в Афінах і Салоніках

Парламент Греції проголосував за непопулярний законопроект, який передбачає проведення пенсійної реформи та підвищення податків, передає ВВС.

Законопроект, необхідний для отримання міжнародної фінансової допомоги, вже на стадії обговорення викликав хвилю обурення у багатьох греків. Протягом двох днів в країні проходили загальні страйки, не працював громадський транспорт.

Реформа передбачає скорочення деяких пенсійних виплат, злиття декількох пенсійних фондів, підвищення соціальних внесків і податків на середній і високий дохід.

На даний момент Греція не може отримати наступний транш фінансової допомоги в розмірі 5 млрд євро, оскільки однією з умов його отримання є скорочення пенсійних витрат.

Дебати з питання про пенсійну реформу і підвищення податків у грецькому парламенті тривали дві доби.

Обговорення супроводжувалося акціями протесту в Афінах і Салоніках. В Афінах під час акції протестувальники кидали в поліцію «коктейлі Молотова», а правоохоронці відповіли світлошумовими гранатами та сльозогінним газом.

У результаті прем’єр-міністру Алексісу Ципрасу таки вдалося переконати парламентарів у необхідності схвалити законопроект.

Як відомо, в минулому році міжнародні кредитори домовилися виплатити Греції фінансову допомогу в розмірі 86 млрд. євро. Однак кредитори побоюються, що Греція не зможе виплатити поточний борг у розмірі 3,5 млрд. євро. Його потрібно погасити в липні, але через те, що домовленості з реформ так і не досягли, Афіни можуть бути не в змозі погасити заборгованість.

МВФ та інші кредитори вимагають, щоби Греція брала подальші заходи для економії бюджету з тим, щоб акумулювати фонд в розмірі 4 млрд. євро на випадок непередбачених обставин або якщо реформи в країні не будуть проведені в обіцяному масштабі.

Минулого літа криза досягла піку, Греція оголосила дефолт і не змогла виплатити черговий кредит, а в країні почали обговорювати можливість виходу з єврозони.

На даний момент Греція вже скорочує витрати. До 2018 року країна повинна урізати витрати на 3% від ВВП, тобто на 5,4 млрд. євро.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ