Віктор Янукович
Янукович залишається громадянином України, його адресу в РФ повідомлять ГПУ вже сьогодні

Адвокат екс-президента Віктора Януковича Віталій Сердюк стверджує, що слідство Генпрокуратури проти його підзахисного у справі про події на Майдані призупинено. Про це він сказав на прес-конференції, повідомляють Українські новини.

«Справа щодо Майдану проти Януковича зупинена, хоча це найбільш резонансна справа. Слідчі дії не проводяться», – сказав він. За його словами, за весь час захист Януковича отримав лише дві підозри – у справі Майдану та у справі про приватизацію «Укртелекому». «Жодних інших підозр ні захист, ні Янукович не отримували», – зазначив адвокат.

Також він повідомив, що на даний момент захист подав касаційну скаргу на заочне засудження Януковича. У разі відмови,адвокати звертатимуться до Європейського суду з прав людини. Адвокат також сьогодні заявив, що повідомить слідству адресу проживання Януковича в Ростові-на-Дону для можливого проведення там слідчих дій.

Водночас, начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк підкреслив, що для того, щоби провести слідчі дії на території Росії, потрібно мати дозвіл цієї країни. «РФ на наш запит про затримання та екстрадицію Януковича відповіді не надала і на нагадування теж не відповіла, тому ми не можемо проводити будь-які слідчі дії на території Росії, оскільки вона навіть не підтвердила, що Янукович перебуває у них на території», – сказав він.

Нагадаємо, генеральний прокурор Віктор Шокін 28 липня заявив про початок процедури заочного засудження Януковича. Екс-президента на 11 серпня викликали на допит до ГПУ, однак той запропонував Генпрокуратурі України провести слідчі дії на території Росії.

Щодо Януковича в цілому порушено 5 кримінальних проваджень: про причетність до злочинів під час Майдану (це організація перевищення працівниками правоохоронних органів своїх повноважень, що призвело до тяжких наслідків, у тому числі загибелі людей); створення злочинної організації; організація заволодіння лісовими угіддями Сухолуччя, а також будівлями із землею резиденції «Межигір’я»; заволодіння бюджетними коштами на створення спеціальної телекомунікаційної лінії спецзв’язку для органів державної влади.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Швейцарії до кінця 2015 року очікують ухвалення закону, що прискорить повернення коштів, незаконно виведених до країни колишніми лідерами різних держав, зокрема, й Віктора Януковича та членів його родини.

Читайте: Янукович випередив навіть Сталіна в антирейтенгу історічних діячів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ