супутник
Російські двигуни РД-180 використовує компанія United Launch Alliance

Попри конфронтацію між Вашингтоном та Москвою США продовжують використовувати російські ракетні двигуни для запуску американських супутників. Цю практику вчергове хоче припинити сенатор-республіканець Джон Маккейн. Двигуни РД-180 використовує компанія United Launch Alliance у своїх ракетах Atlas-5.

У листі до глави Пентаґону Ештона Картера Маккейн звинувачує United Launch Alliance в спробах маніпулювати Конгресом США, щоби добитися дозволу на закупівлю додаткової кількості російських ракетних двигунів РД-180. Маккейн називає тактику ULA «неприйнятною і спрямованою на зрив бюджетного процесу» і загрожує встановити повну заборону на використання цих двигунів для виведення на орбіту американських супутників.

Військовий бюджет США на 2015 фінансовий рік дозволив консорціуму ULA, створеному компаніями Boeing і Lockheed Martin, закупити у російського НВО «Енергомаш» п’ять таких двигунів, а бюджет на 2016 фінансовий рік – ще чотири. Конгрес ввів такі обмеження в 2014 році і одночасно зажадав від американських компаній розробити до 2019 року власний ракетний двигун, який можна буде використовувати для виведення на орбіту військових апаратів. Наразі триває активна робота над розробкою альтернативи, але поки російські двигуни замінити не вдається.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Україна планує спільно з американськими компаніями створити ракетоносій без залучення російської сторони.

Читайте: Ракета-носій з українським двигуном стартувала в космос

БЕЗ КОМЕНТАРІВ