Екс-нардеп розкритикував українських популістів
Екс-нардеп розкритикував популістів у владі

Лідер гурту «Океан Ельзи», громадський діяч Святослав Вакарчук в ефірі ТСН висловив свою думку щодо продовження мораторію на продаж землі, напередодні ухваленого Верховною Радою.

«Я не проти, що мораторій не зняли, коли не готовий закон, який регулює перехід на ринок. Я проти того, що мораторій триває вже 10 років поспіль, а головне, що робота зі створення чіткої схеми ринку не ведеться. Проблема в тому, що політикам простіше паразитувати і культивувати страхи людей щодо цієї теми, ніж реально реформувати ринок землі», − зауважив Вакарчук.

«Звичайно, є й агарне лобі, якому такі реформи невигідні, але я б не перебільшував його значення, тому що поряд з ним є прогресивні гравці, готові до вільного ринку землі. Але, на жаль, вони – невеликі пасіонарії і не готові лобіювати таку ідею. Ця проблема стосується не тільки землі. Наші політики у принципі не хочуть брати відповідальність за непопулярні рішення. Якщо лікар, наприклад, розуміє, що пацієнтові потрібно зробити боляче заради подальшого одужання, він, не замислюючись, робить це. А нашим політикам простіше пустити все на самоплив», − наголосив співак.

Крім того, на його думку, в чинному складі парламенту немає сил, здатних пролобіювати рішення про зняття мораторію, оскільки «всі партії заражені черв’яком популізму і кажуть те, що подобається виборцям».

«І це – не унікальне явище. Так простіше робити політикам у всьому світі, але в Україні це переходить будь-які межі. Питання в тому, що саме політики повинні демонструвати вищий рівень відповідальності, ніж звичайні люди. А коли політичні інтереси стають важливіші за державні, це дуже небезпечно», − підсумував активіст.

Читайте: Повний місяць заважає працювати − Вакарчук про українських політиків

БЕЗ КОМЕНТАРІВ