Євромайдан
Євромайдан – національно-патріотичні протестні акції в Україні, передусім, проти корупції, свавілля правоохоронних органів та сил спецпризначення, а також на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України

Особи, які стали інвалідами під час Революції гідності, зможуть отримати статус інвалідів війни. Відповідну постанову Кабінет міністрів ухвалив 24 червня, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я у п’ятницю.

Постанова затверджує порядок встановлення участі осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень чи ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у масових акціях протесту з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014, а також порядок встановлення зв’язку інвалідності з такими пораненнями.

Затвердження цих нормативних документів дає змогу надати статус інваліда війни особам, які стали інвалідами під час Революції гідності та які звернулися за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.

Рішення про встановлення участі особи у Революції гідності, отримання нею ушкоджень та про направлення цієї особи на медико-соціальну експертизу для встановлення зв’язку інвалідності з цими подіями, ухвалюються міжвідомчою комісією, утвореною міністерством.

Положення про міжвідомчу комісію затверджує МОЗ. До її складу входять фахівці МОЗ, Мінсоцполітики та МВС. Також до її роботи залучатимуться представники органів прокуратури та громадськості, а у разі необхідності й інших державних органів.

Як відомо, наприкінці листопада 2013 року відмова української влади від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом стала першопричиною виникнення наймасовіших за всю сучасну історію держави протестів. Зокрема, Кабінет міністрів України 21 листопада 2013 року ухвалив рішення призупинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, що мала бути підписана на Вільнюському саміті «Східного партнерства» 28-29 листопада.

Читайте: Фотограф з Будапешта опублікував раніше невідомі знімки розстрілу Майдану

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ