Порошенко зманіпулював показниками зростання української економіки
Порошенко маніпулює показниками зростання української економіки

Експерти Fack Check з’ясували, що президент Петро Порошенко вкотре зманіпулював показниками економічного росту країни.

Нагадаємо, під час виступу у Львові 3 листопада 2016 року Президент заявив, що «уперше 2016 року після 14 кварталів економічного падіння економіка України продемонструвала впевнене зростання».

Аналітики зауважили, що протягом 14 кварталів, що передували 2016 року, економіка України мала один епізод додатного приросту ВВП і тринадцять – від’ємного. Зростання на 0,1 %, продемонстроване економікою за підсумками І кварталу 2016 року, не можна вважати «впевненим».

У якості доказу експерти зазначили, що для встановлення тривалості економічного спаду та моменту виходу з нього потрібно проаналізувати поквартальну зміну реального (очищеного від інфляції) ВВП України протягом останніх чотирьох років. Зробити це можна, порівнюючи обсяг створеного економікою за поточний квартал валового продукту із обсягом валового продукту за такий самий квартал попереднього року.

Інформація про щоквартальну зміну ВВП України, обчислену відповідно до зазначеного підходу, подається Державною службою статистики. Відповідно до інформації відомства, падіння валового продукту розпочалось із ІІІ кварталу 2012 року і тривало до IV кварталу 2013 року, коли було зафіксовано його невеликий приріст. Із І кварталу 2014 року падіння відновилось і продовжувалося до І кварталу 2016 року. На початку 2016 року було зареєстровано ледве помітне зростання, близьке до статистичної похибки, в +0,1 % ВВП в порівнянні з першим кварталом 2015 року.

Відтоді зростання триває швидшими темпами – плюс 1,4 % за підсумками другого кварталу. Таким чином, загальна тривалість економічного падіння становить 13 кварталів із одноразовою перервою наприкінці 2013 року.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ