Віталій Шабунін зауважив, що за конфліктом ГПУ і НАБУ стоїть Петро Порошенко
Шабунін припускає, що за конфліктом ГПУ і НАБУ стоїть президент Порошенко

Очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін в інтерв’ю Гордону наголосив, що ідея Юрія Луценка позбавити Національне антикорупційне бюро України чітко визначеної законом підслідності свідчить про бажання вбити антикорупційну реформу.

Нагадаємо, напередодні Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Національне антикорупційне бюро не може самостійно впоратися з корупцією: «Останній документ, який ми хочемо ініціювати, це припинення суперечок про підслідність між НАБУ та іншими правоохоронцями».

На думку Шабуніна, ця заява свідчить про бажання вбити найефективнішу антикорупційну реформу. За його словами, таким чином Луценко хоче в ручному режимі контролювати, «кого переслідувати, а кого прощати».

«Ми створювали НАБУ для того, щоб забрати у неефективної Генпрокуратури повноваження з розслідування топ-корупції. ГПУ перетворюється на орган, що захищає корупцію в Україні. Луценко аргументує свою ініціативу тим, що НАБУ – маленький орган, тому не може сам все розслідувати», – підкреслив глава Центру протидії корупції.

Він припускає, що за ініціативою Луценка стоїть Президент України Петро Порошенко.

«Хочу нагадати Луценку, що ГПУ за 2,5 роки не передала в суд жодної корупційної справи топ-чиновників екс-президента Януковича. Дуже велика і дуже професійна Генпрокуратура не змогла передати в суд жодної справи. Те ж саме буде і зі справами топ-чиновників, якщо генпрокурор отримає право це розслідувати. Якщо Луценкові дадуть повноваження, які він хоче, це буде означати смерть антикорупційних реформ. Взагалі це навіть не ініціатива Луценка, а продовження плану Порошенка прибрати чи не єдиний антикорупційний орган. Порошенко планує вбити НАБУ», – вважає Шабунін.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ