Україна - НАТО
Порошенко збирається провести референдум щодо членства в НАТО

Президент України Петро Порошенко заявляє, що проведе референдум щодо членства України в НАТО після реформування країни. Про це він заявив під час засідання РНБОУ за участі Генсека НАТО Єнса Столтенберґа, передає Українська правда.

Глава держави зазначив, що євроатлантичний вибір з подальшим членством в НАТО отримує дедалі більшу підтримку в Україні і нагадав, що парламент скасував статус позаблоковості. «Раніше 2 роки тому його підтримували 16%, рік тому ця цифра стрімко наближалася до 50%, зараз кількість українців, які підтримують євроатлантичну інтеграцію, перевищує 60%. Це означає, що український народ підтримує євроатлантичний вибір», – зазначив Порошенко.

«І коли ми створимо всі умови через реформування країни для відповідності нашої країни критеріям для членства в НАТО, я ухвалю рішення для проведення всенародного референдуму і, таким чином, буде зафіксована воля українського народу», – наголосив Порошенко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, країни-члени і партнери НАТО надішлють до України свої військові контингенти, якщо в Україні буде затверджена миротворча місія рішенням Радбезу ООН.

Нагадаємо, раніше помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявляла, що необхідності у введенні миротворців в Україну не буде в разі виконання Мінських домовленостей. Своєю чергою, Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що у ЄС на сьогодні і в найближчому майбутньому неможливо досягти рішення про розгортання на сході України безпекової місії ЄС.

У червні Верховна Рада ухвалила закон, яким дозволяється запрошувати в Україну війська іноземних держав та військових блоків для проведення міжнародних операцій з підтримання миру.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ