poroshenko
В АП нібито хочуть створити холдинг, який об’єднав би три новинних телеканали – «5 канал», «112» і NewsOne

Оголошений у розшук підозрюваний у розтраті державних коштів депутат Олександр Онищенко стверджує, що президент Петро Порошенко намагався купити телеканал «112 Україна». Про це він заявив виданню Страна.

«Одного разу Порошенко попросив мене купити для нього телеканал «112 Україна», – заявив Онищенко та зазначив, що це побажання глави держави прозвучало в травні 2015 року.

Утікач стверджує, що поки тривали переговори про купівлю-продаж, Порошенко нібито запропонував підписати меморандум – угоду про наміри, що припускає пом’якшення інформаційної політики каналу щодо Президента, в обмін на допомогу в переоформленні ліцензій телеканалу та зняття з нього санкцій Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

За словами Онищенка, переговори про купівлю затягнулися з фінансових причин.

«Почався торг. Порошенко хотів, щоби канал купили-продали за 17 мільйонів доларів, а власник телеканалу Андрій Подщипков просив мінімум 25 мільйонів доларів», – заявив нардеп.

a98d26da1bf26eeaf1a9f6b618d97de6e317a6c17433bd0a060b15e7490b51d0На якомусь з етапів в переговорному процесі з’явився інвестбанкір Макар Пасенюк, а точніше його як попутного переговорника підрядила Адміністрація Президента, розказує Онищенко. Начебто Пасенюк запропонував оформляти все на офшорну компанію, яка потім спливла в панамському скандалі. А саме – Prime Asset Partners Limited, яка належить Порошенку.

Далі, як стверджує Онищенко, щоби збити ціну на телеканал «112 Україна», підконтрольна президенту Нацрада з телебачення і радіомовлення провела перевірку телеканалу і оголосила низку попереджень щодо цифрової ліцензії та спробував відкликати її через суд.

«У цій же логіці прокуратура порушила проти власника телеканалу Андрія Подщипкова кримінальне провадження. АП попросила Подщипкова призначити на телеканал зрозумілу для Банкової людину. Подщипков погодився, однак йому незабаром вручили підозру. АП не стримала слово, фактично кинула власника. Він емігрував, виїхав. Зараз у Лондоні», – сказав Онищенко та заявив, що вийшов з переговорів в останніх числах травня.

Зараз команда Порошенка знову займається питанням покупки телеканалів, стверджує «Страна».

Ідеологом процесу, за даними інформованих джерел видання в Адміністрації президента, виступає друг Порошенка Ігор Кононенко і близький до нього медіа-менеджер Дмитро Носиков. Останньому приписують ідею створення медіа-холдингу, який об’єднав би під одним президентської дахом три провідних новинних телеканали – «5 канал» (нині належить президенту), телеканал «112» і NewsOne (його власник – опозиційний нардеп Євген Мураєв).

Як відомо, видання «Страна» належить екс-головному редактору видання «Вести» Ігорю Гужві.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ