Президент України Петро Порошенко та віце-президент США Джо Байден
Президент України Петро Порошенко та віце-президент США Джо Байден

Президент України Петро Порошенко домовився із віце-президентом США Джозефом Байденом, що найближчим часом буде укладено угоду про виділення третього траншу кредитних гарантій у розмірі 1 мільярд доларів США. Про це йшлося під час телефонної розмови сторін, інформує прес-служба глави держави.

Байден привітав формування нової коаліції та уряду на чолі з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. У свою чергу, Порошенко наголосив, що новий уряд продовжить реформи, активно співпрацюватиме з МВФ і виконуватиме Мінські домовленості. У цьому контексті віце-президент Байден запевнив, що США й надалі підтримуватимуть Україну. Зокрема, співрозмовники домовились, що найближчим часом буде укладено угоду про виділення третього траншу кредитних гарантій у розмірі 1 мільярд доларів США.

Порошенко також поінформував віце-президента США про погіршення ситуації на Донбасі та наголосив на тенденції до збільшення кількості обстрілів українських позицій з боку контрольованих Росією бойовиків.

Байден засудив ескалацію з боку проросійських бойовиків, висловив підтримку підходів української сторони до вирішення конфлікту, а також запевнив у незмінній позиції Вашингтону щодо відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Також повідомляють, що Порошенко і Байден вчергове закликали керівництво РФ негайно звільнити Надію Савченко, стан здоров’я якої погіршується внаслідок сухого голодування.

Раніше під час зустрічі з Порошенком президент США Барак Обама підтвердив готовність надати третій транш кредитних гарантій у розмірі 1 млрд доларів США по завершені процесу формування уряду в Україні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ