Порошенко затвердив положення про службу в ЗСУ іноземцями та особами без громадянства
Порошенко затвердив положення про службу в ЗСУ іноземцями та особами без громадянства

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким надається можливість іноземцям проходити за контрактом службу у Збройних Силах України. Про це повідомляє прес-служба президента.

Порошенко підписав указ №248/2016 «Про положення про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства».

Ухвалення указу надасть можливість іноземцям та особам без громадянства, які раніше не проходили військову службу у ЗСУ (які на цей час перебувають у військових частинах), сумлінно виконати у добровільному порядку, свій обов’язок щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Також президент Порошенко своїм указом №247/2016 затвердив положення про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства. Воно передбачає, що іноземці, які на законних підставах перебувають на території України, можуть бути прийняті на військову службу за контрактом до ЗСУ в добровільному порядку.

У добровільному порядку іноземці проходять: військову службу за контрактом осіб рядового складу; військову службу за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.

З іноземцями, які добровільно вступають на військову службу, укладається контракт про проходження іноземцями чи особами без громадянства відповідного виду військової служби у ЗСУ.

Перелік посад, які не можуть бути заміщені іноземцями, визначається наказом Генерального штабу ЗСУ.

Щодо іноземців, які виявили бажання проходити військову службу на посадах рядового, сержантського і старшинського складу у ЗСУ, проводиться перевірка відомостей стосовно законності їхнього перебування на території України, наявності документів, що засвідчують особу, відомостей про відсутність судимості, достовірності інших відомостей, наданих іноземцями.

Для прийнятих на військову службу іноземців встановлюється випробувальний термін два місяці, про що зазначається в контракті про проходження військової служби.

Нагадаємо, наприкінці березня Порошенко спростив порядок набуття громадянства України іноземцями, які служать у ЗСУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ