Петро Порошенко схвалив розширення виключення зі списку партії кандидатів у народні депутати після виборів
Закон про амністію повернули в парламент з пропозиціями глави держави

Президент України Петро Порошенко ветував закон про амністію 2016 року, який поширюється і на учасників антитерористичної операції. Про це свідчить відповідний запис на сайті Верховної Ради.

Закон повернули в парламент із пропозиціями глави держави.

Верховна Рада ухвалила закон 7 липня. Голова парламенту Андрій Парубій зазначав, що цей документ покликаний не допустити переслідування учасників антитерористичної операції.

Документ передбачав захист від покарання особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за вчинення злочинів, що не є особливо тяжкими.

У статті 6 законопроекту, зокрема, йшлося: «Звільнити від відбування покарання у вигляді тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців: а) засуджених за злочини невеликої та середньої тяжкості; б) засуджених вперше за тяжкі злочини, якщо вони на день набрання чинності цим законом відбули не менше половини призначеного строку основного покарання».

Згідно із законом, під амністію також підпадають найбільш незахищені категорії – засуджені неповнолітні, жінки, а також чоловіки, у яких є діти до 16 років або діти-інваліди. Також амністувати можуть інвалідів 1, 2 і 3 груп, які хворіють на туберкульоз або онкологічні захворювання.

Основними критеріями для застосування амністії є незначна суспільна небезпека злочинів, а також об’єктивні чинники – важка хвороба, похилий вік.

Крім того, законопроект визначає ті категорії засуджених, до яких не застосовується амністія. Серед них ті, які вчинили тяжкі, особливо тяжкі та корупційні злочини.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ