Петро Порошенко
Порошенко: суть конфлікту в Мукачевому – перерозподіл потоків контрабанди

Президент України Петро Порошенко заявляє, що влада не дозволить дестабілізувати ситуацію в країні в умовах війни, а також називає суттю конфлікту в Мукачевому (Закарпатська область) перерозподіл потоків контрабанди і вимагає відповідних кадрових рішень у регіоні за підсумками розслідування.

Як повідомили у прес-службі глави держави, про це він сказав у понеділок, 13 липня, на засіданні Воєнного кабінету Ради національної безпеки та оборони, на якому обговорюється ситуація у зоні проведення антитерористичної операції, а також ситуація, що склалася у зв’язку з бандитськими діями у Мукачевому.

Глава держави зазначив, що зростання напруження на лінії зіткнення на Донбасі дивним чином синхронізувалося зі спробою дестабілізувати ситуацію в глибокому тилу, за тисячу кілометрів від фронту, де з’явилися люди з важким озброєнням. Президент зазначив, що під час війни спроби дестабілізувати ситуацію є потужним ударом по обороні країни, обороноздатності держави, і влада цього не допустить.

За словами Порошенка, події у Мукачевому продемонстрували низку назрілих проблемних питань, які потребують негайного вирішення. «Мусимо розплутати клубок застарілих проблем, які потребують негайного вирішення. Я про клановість, контрабанду, корупцію тощо. Картина того, що зараз там відбувається, не чорно-біла. Вона просто вражаюче чорна», – сказав він. «Це дискредитація справжніх патріотів України. Жодна політична сила не повинна і не буде мати жодних озброєних осередків. Жодна політична організація не має права обзаводитися банальними кримінальними угрупуваннями», – заявив президент.

У контексті ситуації в Мукачевому він наголосив, що суть цього конфлікту – перерозподіл потоків контрабанди. Тому глава держави зажадав рішучих дій від правоохоронних органів у боротьбі з контрабандою. «Має бути жорстке і принципове розслідування щодо всіх, хто до цього причетний. Обшуки, затримання і пряма кримінальна відповідальність. Не допоможуть ні депутатські мандати, ні зв’язки у владі», – наголосив Порошенко і дав доручення зробити кадрові висновки у регіоні за результатами розслідування.

«Контрабанда не є суто закарпатською проблемою. Тільки ми почали затискати гайки – одразу вся ця нечисть повистрибувала. Контрабандисти Закарпаття кинули виклик усій Україні. Я хочу заявити – ми цей виклик приймаємо», – підсумував президент.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 липня внаслідок конфлікту бійців 1-го запасного батальйону «Добровольчого українського корпусу» (ДУК) «Правого сектора» з охороною народного депутата, екс-«регіонала» Михайла Ланьо («Воля народу») в Мукачевому Закарпатської області відбулася стрілянина.

За даними МВС, під час конфлікту в Мукачевому першими зброю на ураження застосували саме бійці «Правого сектору». А в «ПС» висувають на адресу силовиків аналогічні звинувачення. Президент України Петро Порошенко виніс події в Мукачевому на обговорення Воєнного кабінету РНБО, засідання якого відбудеться 13 липня.

Причиною збройного зіткнення між «Правим сектором» та представниками депутата Верховної Ради Михайла Ланьо всі сторони конфлікту називають спроби перерозподілити контрабандні потоки на Закарпатті.

Інформаційний Акцент

  • Роман

    Да нет, Петя, это БЕЗДЕЙСТВИЕ ТВОЕ И ТВОЕЙ ВЛАСТИ ПРИВЕЛО К МУКАЧЕВО ! ПОЧТИ ДВА ГОДА “НОВОЙ ВЛАСТИ”И ЧТО ? ХОТЬ ОДИН УБИЙЦА МАЙДАНА В ТЮРЬМЕ ? НЕТ ! ХОТЬ ОДИН УВОРОВАННЫЙ ЯНЕКАМИ МИЛЛИОН ВОЗВРАЩЕН ? НЕТ ! ВОР БОЙКО ИМЕНИ “ВЫШЕК БОЙКО” В ТЮРЬМЕ ? НЕТ ! ГЛАВА ЦИК ОХЕНДОВСКИЙ В ТЮРЬМЕ ? НЕТ, ТЫ ЕГО НАГРАДИЛ, ПОРОШЕНКО !!! ТРИ ГЕНПРОКУРОРА, НАЗНАЧЕННЫХ ТОБОЙ ИЗДЕВАЮТСЯ НАД НАРОДОМ !!! ВАША НОВАЯ ВЛАСТЬ ВОРУЕТ БОЛЬШЕ ЧЕМ ЯНУКОВИЧИ И ЭТО ЗНАЕТ ВЕСЬ МИР !!!