наручники
Порошенко ветував закон, який впроваджував інститут громадського звинувачення

Президент Петро Порошенко ветував ухвалений Верховною Радою 22 травня закон, який впроваджував інститут громадського звинувачення у кримінально-процесуальне законодавство. Як повідомляється у статусі документу на сайті Ради, Президент повернув законопроект депутатам зі своїми зауваженнями.

Порошенко визнав, що законопроект має позитивний задум і може допомогти у боротьбі з корупцією серед чиновників, однак зазначив, що деякі пункти документа становлять потенційну небезпеку. На думку Президента, недопустимим є визнання за громадянами права збирати докази будь-якими способами і технічними засобами, зокрема з порушенням прав інших людей, їх приниженням чи катуванням.

«Також необхідно враховувати, що надання Законом приватним особам права використовувати технічні засоби, несе суттєві загрози національній безпеці України. Зокрема, це сприятиме більш вільному використанню відповідних технічних засобів іноземними розвідками та дозволить їм використовувати їх під прикриттям збирання інформації для громадського обвинувачення», – додав він.

За словами Порошенка, норми законопроекту порушують цілу низку законів, статті Конституції і міжнародних документів у галузі прав людини. У зв’язку з цим Президент повернув документ в парламент. Доповідати зауваження Порошенка депутатам буде представник Президента у ВРУ Степан Кубів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ