П.Порошенко в Австралії
Порошенко не довіряє Путіну і не виключає, що влітку бойовики підуть у наступ

Президент України Петро Порошенко наголошує, що на Сході має місце не конфлікт із проросійськими сепаратистами, а реальна війна з Росією. В інтерв’ю ВВС Україна президент зазначив, що влітку на Україну може чекати новий наступ з боку агресора.

«Думаю, ми маємо бути готові до цього. Але ми не даємо їм ані найменшого шансу для провокацій. Це буде повністю на їхній відповідальності», – сказав він. Президент також розповів, що не довіряє своєму російському колезі Владіміру Путіну. На запитання, як можна проводити переговори з тим, кому він не довіряє, Порошенко відповів: «У мене немає іншого вибору. Я не думаю, що звільнення моєї території станеться військовими засобами».

Глава держави повторив свою попередню заяву, що не збирається військовим способом відвойовувати неконтрольовані території. Війну на Донбасі Порошенко назвав «катастрофою не лише для матерів, але й для всієї країни». «Це катастрофа для кожної з родин, що втратили 1800 солдатів, для кожної з родин, що втратили майже 7 тисяч цивільних. І це не питання відносин між бідними й олігархами. Це – результат агресії, агресії проти моєї країни», – сказав він.

На запитання про своє політичне майбутнє після посади президента, Порошенко відповів, що мріє стати членом Європейського парламенту від України, яка стане членом ЄС. «Я зроблю для цього все можливе», – сказав він.

Президент також розповів, що держсекретар США Джон Керрі телефонував йому зі свого літака до і після зустрічі з президентом Путіним у Сочі. Порошенко каже, що задоволений запевненнями, які отримав від Керрі.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ