Україна отримала можливість повернути награбовані чиновниками Януковича мільйони
Україна отримала можливість повернути награбовані чиновниками Януковича мільйони

Президент України Петро Порошенко проведе переговори з латвійським лідером Раймондсом Вейонісом. Укрінформ зазначає, що основною темою перемовин стане повернення українській стороні 50 мільйонів євро, конфіскованих у екс-чиновників України.

Інформацію повідомив заступник Генерального прокурора України Євген Єнін.

«Наскільки мені відомо, в найближчі кілька днів повинна відбутися зустріч Президента України та Президента Латвії, і ця тема буде однією з топових в ході переговорів», − зазначив представник ГПУ.

Також він нагадав, що Латвія підтвердила готовність повернути кошти, проте для цього українська сторона повинна надати докази незаконного походження цих грошей.

«Латвійська сторона підтвердила на 100% готовність виконати всі свої зобов’язання в рамках чинних міжнародних конвенцій. Україна ж повинна документально підтвердити факт походження цих грошей з України і їх злочинне походження. Ключовим питанням буде вирок українського суду, але можуть бути і альтернативи», − підкреслив Єнін.

Нагадаємо, 13 вересня 2016 року суд Латвії конфіскував 50 мільйонів євро на користь держави у справі про розкрадання з державного бюджету України і легалізації коштів через латвійські банки.

2014 року Віталій Ярема, який тоді займав посаду Генерального прокурора України, заявив, що у колишнього віце-прем’єра України Сергія Арбузова в банках Латвії заарештовано 49,3 мільйона доларів. Крім того, на рахунках компанії Юрія Іванющенка в латвійських банках  виявили  32 мільйона доларів і 72 мільйона швейцарських франків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ