Порошенко перебуває з офіційним візитом в Японії
Петро Порошенко перебуває з офіційним візитом в Японії

Президент Петро Порошенко знайшов собі виправдання через свою участь в офшорному скандалі. За його словами, він використовував офшори не для мінімізації податкового навантаження. Про це глава держави заявив на прес-конференції у Токіо в середу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами Порошенка, основною метою створення компанії Prime Asset Partners Limited (BVI) на Британських Віргінських островах було створення спеціального підприємства (SPV) для передачі бізнесу в управління банку Rothschild, а не мінімізація податкової бази, як у всіх інших учасників скандалу з «панамським архівом».

«Я зробив це не для мінімізації податків, це була повністю публічна дія. Це підприємство не отримало жодного пенсу з України», – заявив він.

«Є відмінність випадків у Росії, Ісландії й іншого світу: у нас був абсолютно прозорий процес, і його метою було відділення бізнесу від політики й створення довіри. Немає іншого шляху як створення незалежної компанії й передачі відомому банку», – заявив Порошенко.

Також президент сказав, що планує запровадити реформу, яка унеможливить використання офшорних рахунків в Україні.

«Я планую запровадити значну реформу, що унеможливить використання офшорних рахунків в Україні. І це важлива частина майбутніх реформ – прозорість, відкритість», – наголосив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як впливові люди та політики використовують офшори, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

Сам Порошенко очікує, що юристи нададуть вичерпні пояснення для преси щодо «офшорного скандалу».

У свою чергу, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок вважає, що «офшорний скандал», у якому фігурють українські високопосадовці на чолі з президентом Петром Порошенком, навряд чи призведе до гучних відставок, адже несплата податків в Україні законодавчо не карається.

Водночас лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що ініціює початок процедури імпічменту президента Петра Порошенка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ