poroshenko-skovroda
Президент України припустився кількох фактологічних помилок

Пам’ятник українському філософу Григорію Сковороді відкрили в одному з центральних парків столиці Словенії Любляні. Про це інформує сайт глави держави.

На церемонії були присутні президент України Петро Порошенко та президент Словенії Борут Пахор. Порошенко зазначив, що Григорій Сковорода як мандруючий філософ «ніс дух європейськості українців» і «демонстрував європейськість українців».

«Я впевнений, що Сковорода як мандруючий філософ ніс дух європейськості українців. І ще в 17 сторіччі він демонстрував європейськість українців, заснував один із перших в східній Європі університетів і відіграв надзвичайно важливу роль в формуванні українців як нації», – зазначив він.

Український президент також нагадав: «У ці дні відкрито ще один пам’ятник: у Кремлі біля непохованого Владіміра Леніна вони відкрили пам’ятник першоапостольному київському князю Володимиру. Це є ще одна демонстрація гібридної спроби привласнення історії».

Варто зазначити, що Порошенко припустився кількох фактологічних помилок, коли говорив про українського філософа. Відомо, що Сковорода народився у 1722 році, тобто у 18 столітті, також він не причетний до заснування навчальних закладів. Найімовірніше, Порошенко мав наувазі Києво-Могилянську академію (заснована у 1659 році), в якій навчався Сковорода.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ