Голландські ЗМІ розкритикували заяву Порошенка щодо МН17
Голландські ЗМІ розкритикували заяву Порошенка щодо МН17

Голландські ЗМІ, коментуючи слова Порошенка про зв’язок угоди про асоціацію з ЄС та збитого над Донбасом «Boeing», закликали українського Президента не робити політику на жертвах аварії. Про це інформує Європейська правда.

20 жовтня Петро Порошенко відвідав саміт Європейської Народної Партії у Нідерландах, у рамках якого нагадав про допомогу України під час розслідування катастрофи МН17 та пов’язав це з Угодою про асоціацію.

Коментуючи цю заяву, Прем’єр-міністр Марк Рютте відповів: «Ні, я б розділив ці дві історії. МН17 це окрема, і дуже важлива, тема, яку не варто пов’язувати з Угодою про асоціацію».

Уже наступного дня голландські ЗМІ вибухнули жорсткою реакцією на слова Порошенка та відповідь Рютте. Зокрема, видання Algemeen Dagblad назвало спробу Порошенка пов’язати МН17 та Угоду про асоціацію ганебною.

Видання Trouw написало, що Рютте назвав слова Президента України немудрими і зазначив, що питання угоди і МН17 плутати не варто.

Щоправда, українські ЗМІ додають, що ця заява є настільки загальною, що залишає великий простір для інтерпретацій. Цілком можливим є те, що, відповідаючи на питання журналіста, Прем’єр Нідерландів ще не мав інформації про справжній зміст заяви українського Президента і, фактично, відповідав не на заяву Порошенка, а на саме питання журналіста.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ