Байден Порошенко
Байден і Порошенко провели спільну прес-конференцію у Києві

Президент України Петро Порошенко  похвалився, що Україні вдалося уникнути дефолту, а Віце-президент США Джозеф Байден пообіцяв нашій державі 190 млн. дол. допомоги. Про це йшлося на спільній прес-конференції високопосадовців, передає УНІАН.

«Сьогодні нам точно вдалось сказати, що нам вдалося уникнути дефолту, який рік тому здавався таким, що має відбутися», – заявив глоава української держави. «За короткий проміжок часу, в умовах агресії, війни, окупації частини нашої законної території я можу наголосити, що ми зробили більше, ніж за всі роки незалежності», – додав Порошенко. Крім того, Порошенко заявив, що Сполучені Штати надали Україні понад 500 млн. дол. на реформи та військово-технічну допомогу у вигляді кредитних гарантій та через МВФ.

У свою чергу, Віце-президент США Джозеф Байден оголосив про надання 190 млн. доларів на підтримку реформ в Україні. «Ми підтримуємо вас і будемо підтримувати й надалі. Як підкреслив наш президент (Барак Обама, – ред.), ми вже взяли значні фінансові зобов`язання, але також ми стали вашим союзником у світі, зберігаючи тему України на порядку денному як перспективу для нового дня. Сьогодні я оголошую додаткові 190 млн. доларів для підтримки українського прогресу», – наголосив Байден.

Як зазначив Віце-президент, пряма підтримка України з боку США сьогодні становить майже 760 млн. доларів з часу формування нового уряду в 2014 році, і зокрема понад 260 млн. доларів спрямовано на підтримку сектора безпеки. Зазначена сума у 190 млн. доларів буде спрямована на боротьбу з корупцією, реформу правоохоронних органів та системи правосуддя.

Також Байден заявляє, що в Україні помітний економічний прогрес. «Ми з Президентом обговорили той прогрес, який стався в Україні за цей час… Ми почали бачити ознаки економічного прогресу. Початок підвищуватися ВВП, почало зростати промислове виробництво, збільшився обсяг експорту сільськогосподарської продукції. Українська валюта стабілізувалася», – сказав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на зустрічі з нардепами Віце-президент США Джозеф Байден заявив, що Генеральний прокурор України Віктор Шокін має піти у відставку. Також він розкритикував зміни до Конституції та закон про вибори на окупованих територіях. Не вдоволений американський високопосадовець і роботою «уряду камікадзе» – він вважає, що цю команду треба «перезапустити».

Як відомо, Віце-президент США Джо Байден прибув з офіційним візитом до Києва. Він перебуватиме в Україні до 8 грудня. Байден має намір зустрітися з представниками громадянського суспільства, Президентом України Петром Порошенком та Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ