Порошенко-Путін
Єдина мета Путіна – дестабілізувати світ, – заявив Порошенко

Мета Москви – дестабілізація, підкреслює Президент України Петро Порошенко, який 19 листопада прибуває до Риму, де він зустрінеться з італійським прем’єром Маттео Ренці і Папою Римським. Про це пише П’єтро Дель Ре в матеріалі, опублікованому в газеті La Repubblica.

«Викликають здивування зобов’язання Путіна із завдання поразки ісламському тероризму в Сирії, тоді як він не припиняє постачати всім необхідним терористів на сході України, тих, які безкарно збили російською ракетою літак «Малайзійських авіаліній» 17 липня 2014 року», – зазначив український Президент Петро Порошенко напередодні свого візиту до Рима. В італійській столиці він зустрінеться з прем’єр-міністром Маттео Ренці, а в п’ятницю – з Папою Франциском, – ідеться в статті.

«Єдина мета Путіна – дестабілізувати світ, від Європи до Сирії, країни, в якій він з самого початку громадянської війни підтримує Президента Башара Асада, тирана, причетного до смерті сотень тисяч мирних громадян», – підкреслює Порошенко.

Відповідаючи на запитання про те, чи потрібна широка коаліція, в яку б увійшла Москва, щоби знищити джихадистський тероризм, глава України сказав: «Ісламський тероризм може бути знищений силою глобального союзу, за винятком тих, хто спонсорує халіфат. Але я не думаю, що ця коаліція може покладатися на Путіна, бо до останнього часу його армія бомбила здебільшого позиції антиасадівської опозиції, а не «Ісламської держави», сприяючи зростанню числа біженців до Європи. У Сирії Москва несе не мир, а війну».

Багато хто в Україні припускає, що Путін скористається своїм втручанням в Сирії для того, щоби змінити угоди, досягнуті в Мінську. Порошенко думає аналогічним чином і каже, що не можна допустити подібного «бартеру». Необхідно домогтися відходу Москви зі східної України. Разом з тим, Порошенко впевнений, що не слід побоюватися широкомасштабного російського вторгнення на територію України: «Минулого літа чисельність нашої армії становила всього 6 тисяч осіб, відтоді ситуація суттєво змінилася. Наші сили налічують сьогодні 250 тисяч, і Росія чудово знає, що якщо вона на нас нападе, вона заплатить за це високу ціну. Не кажучи вже про міжнародну реакцію: не забуватимемо, що після анексії Криму світ покарав Москву важкими економічними санкціями і виключив її з G8».

Порошенко не вважає, що Крим втрачений назавжди: «Невизнання міжнародною громадськістю анексії Криму має для нас життєво важливе значення. Але спроб його повернення військовим шляхом не буде: це станеться політичним шляхом, ще й тому, що ті, хто чекав значних економічних поліпшень, сильно розчаровані. Те ж саме відбувається в Південній Осетії, Придністров’ї та Абхазії. Там, куди приходять російські військові, відразу ж настає колапс», – наголошує український Президент.

Читайте: The Wall Street Journal: Європі не потрібна перемога над «ІД» ціною України

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ