Порошенко
Порошенко запевнив, що українські збройні сили готові дати відсіч ворогу

Воєнний стан та чергова хвиля мобілізації можуть бути оголошені у разі значної ескалації у зоні бойових дій. Про це 18 серпня під час брифінгу на Львівщині заявив президент Петро Порошенко, передає прес-служба глави держави.

«Але, на жаль, загострення ситуації на Сході і в Криму не виключає можливості… у випадку продовження ескалації, вимушені будемо запровадити воєнний стан та оголосити мобілізацію», – сказав він.

Також глава держави запевнив, що українські збройні сили готові дати відсіч імовірним провокаціям із боку Росії та продовженню ескалації конфлікту.

«Сьогодні вночі була рекордна кількість обстрілів – дорівнює майже сотні. Значна кількість з них – обстріли з використанням великокаліберної артилерії, при чому якщо раніше обстріли були зі стрілецької зброї та мінометів і концентрувалися лише в районі лінії зіткнення, зараз ворог зосереджує вогонь великокаліберної артилерії по командних пунктах, складах, які розташовані за 8, 12, а інколи й 22 кілометри від лінії зіткнення», – заявив він.

На думку Порошенка, «ці провокації ворог збирається використати для виправдання власних кроків зі зриву мінського процесу».

«Імовірність ескалації конфлікту залишається дуже значною. Та й повномасштабного російського вторгнення по всіх азимутах ми абсолютно не виключаємо», – сказав український лідер.

Порошенко запевнив: «Ми готові, наші збройні сили, дати відсіч ворогу – і на сході нашої України, де ворог окупує Донбасі, і вздовж адміністративного кордону з Кримом, коли б ці провокації не мали місце – зараз, щодня чи під час Дня незалежності».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ