стали фігурантами гучного розслідування про власників офшорів
Петро Порошенко став фігурантом гучного розслідування про власників офшорів

У результаті витоку 11 мільйонів документів з 1977 по 2015 роки з бази даних панамської компанії Mossack Fonseka, четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми, стало відомо, як відомі й впливові люди використовують офшори для того, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна,  Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

Згідно з матеріалами, президент Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи трасту, однак почав реструктуризацію своїх активів Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. Про це йдеться у розслідуванні Анни Бабінець «Подвійне життя Президента» для програми «Слідство.Інфо» на Громадському.

«Фактична передача активів у траст вимагає дотримання значної кількості юридичних формальностей. На даний момент юридичний радник забезпечує дотримання таких формальностей», – йдеться у відповіді керуючого директора ICU Макара Пасенюка, уповноваженого прес-службою Адміністрації президента відповідати на запитання журналістів щодо бізнес-справ Порошенка.

Про траст у листі повідомляється винятково у майбутньому часі.

У відповіді на запитання щодо фірми Prime Asset Partners Limited (BVI), яку Порошенко створив у серпні 2014 року, з’ясувалося, що офшорна фірма була не одна.

«Prime Asset Partners Limited створено влітку 2014 року в ході проведення корпоративної реструктуризації, яка була підготовчою стадією для подальшого продажу групи Roshen. Після її створення компанія не здійснювала жодної діяльності, крім тієї, що зазначена нижче. Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited створила на Кіпрі компанію CEE Confectionery Investments Limited, яка, у свою чергу, створила в Нідерландах компанію Roshen Europe BV», – зазначається у повідомленні.

Юридичні радники Порошенка виправдовують створення офшорної піраміди тим, що це «відповідає ринковій практиці в Україні для компаній, які підлягають продажу стратегічним інвесторам».

Як відомо, 26 травня 2014 року Порошенко заявляв, що має намір продати весь свій бізнес, окрім «5 каналу». Згодом Порошенко залучив для продажу своєї корпорації Roshen інвестиційну компанію Rothschild.

У січні цього року він підписав договір про передачу своєї частки в корпорації Roshen незалежному трасту під управлінням іноземного банку, який має право вести переговори про продаж компанії.

Відповідно до Конституції, президент країни не може мати іншого представницького мандата, обіймати посаду в органах державної влади або в об’єднаннях громадян, а також займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, входити до складу керівного органу або наглядової ради підприємства, що має на меті одержання прибутку.

Читайте: Порошенко заробив за минулий рік 62 мільйони

БЕЗ КОМЕНТАРІВ