Порошенко-Обама
Порошенко і Обама знайшли можливість провести незаплановану зустріч

Президент України Петро Порошенко й глава Сполучених Штатів Барак Обама знайшли можливість провести незаплановану зустріч на полях Генеральної асамблеї ООН. Фото, де обидва лідери розмовляють наодинці, оприлюднив у своєму твіттер-аккаунті глава Постійного представництва України при ООН посол Юрій Сергеєв.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Сполучених Штатах, Президенти могли зустрітися після Саміту високого рівня з питань миротворчості, організованого під час Генасамблеї ООН американською стороною. Це не було заплановано програмою візиту Петра Порошенка, втім очікування щодо переговорів такого рівня висловлювалися неодноразово. Крім того, за інформацією джерел, розмова Обами й Порошенка «не була короткотривалою».

Варто зауважити, що Президент України 29 вересня планує зустрітися з Віце-президентом США Джозефом Байденом. Очікується, що основними темами розмови стане конфлікт в Україні, проведення реформ та боротьба з корупцією.

Як повідомлялося, з 28 вересня по 3 жовтня в Нью-Йорку в рамках 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН проходить сесія високого рівня. Порошенко прибув в США 27 вересня і вже провів низку зустрічей зі світовими лідерами, а також розповів про головні цілі української делегації. 29 вересня Президент України виступить з промовою в залі Генасамблеї.

У свою чергу, Обама у своєму виступі на ювілейній сесії Генасамблеї ООН закликав Росію відмовитися від агресії проти України і пояснив небезпеку анексії Криму та агресії на Сході України. «Подумайте про анексію Криму та агресію на Сході України… Ми не можемо стояти осторонь, коли суверенітет і територіальна цілісність порушуються», – заявив Обама.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на полях самту Генасамблеї ООН вперше за два роки відбулася зустріч президентів США та Росії – Барака Обами та Владіміра Путіна. Передбачалося, що сторони спілкуватимуться близько 55 хвилин. Однак у підсумку зустріч тривала на 30 хвилин довше. За словами глави Кремля, сторони обговорювали Сирію. У свою чергу к Білому домі кажуть, що сторони обговорювали більшою мірою Україну.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ