Петро Порошенко схвалив розширення виключення зі списку партії кандидатів у народні депутати після виборів
Петро Порошенко схвалив розширення виключення зі списку партії кандидатів у народні депутати після виборів

Президент України Петро Порошенко схвалив розширення виключення зі списку партії кандидатів у народні депутати після виборів. Про це свідчить відповідний запис на сайті парламенту.

Нагадаємо, законопроект №3700 Рада ухвалила після 20 провальних голосувань.

Документ було зареєстровано головами фракцій «Радикальна партія» – Олегом Ляшком, «Народний фронт» – Максимом Бурбаком, «ВО «Батьківщина» – Юлією Тимошенко, «Об’єднання «Самопоміч» – Олегом Березюком, «Блок Петра Порошенка» – Юрієм Луценком та депутатом від РП Олегом Купрієнком.

Законопроект передбачає дозвіл за рішенням з’їзду (зборів, конференції) партії після оголошення результатів виборів виключати з виборчого списку кандидата в депутати.

Згідно з документом, кандидата можна виключити зі списку партії в будь-який час після дня виборів до ухвалення рішення ЦВК про визнання його обраним.

Головне науково-експертне управління Ради у своєму висновку до законопроекту наголосило, що поширення його дії на виборчі списки кандидатів у депутати від партій-суб’єктів виборчого процесу на позачергових виборах у Раду 26 жовтня 2014 року не узгоджується зі ст. 58 Конституції, відповідно до якої закони не мають зворотної дії в часі.

Під час ухвалення законопроекту під стенограму було зачитано, що його дія.

буде поширюватися на виборчі списки партій, які були суб’єктами виборчого процесу на позачергових парламентських виборах у 2014 році, але при голосуванні за документ Гройсман зазначив, що він приймається з урахуванням виправлення про те, що закон буде поширюватися на кандидатів у депутати, включених у виборчі списки партій, які пройшли в Раду виключно цього скликання.

Громадянська мережа «Опора» вважає, що законопроект №3700 надає можливість впливати на результати голосування громадян, а Комітет виборців України вважає, що законопроект не відповідає коаліційній угоді, є недемократичним, дозволяє впливати на результати голосування громадян і несе корупційні ризики.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ