Порошенко, Луценко
Порошенко заперечив, що Луценко є його кумом

Президент Петро Порошенко стверджує, що його родинні та близькі зв’язки з низкою нинішніх політиків не свідчать про клановість та кумівство. Про це він заявив під час прес-конференції 3 червня, коментуючи паралелі між нинішньою політичною верхівкою та «сім’єю» часів Януковича і «любих друзів» часів Ющенка, пише пише Українська правда.

Глава держави запевнив, що його син, депутат Ради від «БПП» Олексій переміг на мажоритарному окрузі «чесно і переконливо».

Він розповів, що така практика є нормальною у світі, зокрема, навівши приклади прем’єрів Канади та Японії, чиї батьки також були прем’єрами цих країн.

«На відміну від когось іншого він переміг чесно і переконливо на мажоритарному окрузі. Чи є це якимось винятком у європейській або світовій політиці? Я пошкодую потім, що сказав, але добре: я зустрічався з прем’єр-міністром Канади Трюдо (Джастіном Трюдо, – ред.), він син прем’єр-міністра Канади, я зустрічався з прем’єр-міністром Японії Абе (Сіндзо Абе, – ред.), він син прем’єр-міністра Японії. І я цей список можу продовжувати», – сказав Порошенко та запевнив, що його син не планує йти в прем’єри чи президенти і висловив сумнів, що він захоче ще раз йти в депутати.

«Але він самостійна, відповідальна, доросла людина. А чим він відрізняється від дітей інших (політиків) – вам оцінювати», – додав президент.

Порошенко також заперечив, що генпрокурор Юрій Луценко є його кумом.

За його словами, Луценко й дружина Порошенка Марина хрестили дитину чинного міністра інформполітики Юрія Стеця. Президент наголосив, що Стець не хрестив свою дитину протягом двох років, очікуючи на вихід Луценка з в’язниці.

Також президент висловив задоволення роботою Луценка на посаді генпрокурора.

«Є претензії до Луценка як до генпрокурора? Висловлюйте. Але я вважаю, що ситуація в Генпрокуратурі за тиждень кардинально змінилася. Зокрема, кадрові призначення пана Луценка, яких я не погоджував і не знаю, але мене вони влаштовують і прийнятні для мене. І цим ми відрізняємося, власне кажучи», – сказав він.

Додамо, що колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін, за інформацією з відкритих джерел, – кум Петра Порошенка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ