Порошенко
Петро Порошенко став фігурантом гучного розслідування про власників офшорів

Президент України Петро Порошенко очікує, що юристи нададуть вичерпні пояснення для преси щодо «офшорного скандалу». Про це він заявив на своїй офіційній сторінці у Facebook. Водночас, на думку експертів, в Україні немає правоохоронного органу, який міг би розслідувати діяльність президента.

Він наголосив, що є першою особою, яка, «серйозно ставиться до декларування своїх статків, сплати податків і питання конфлікту інтересів», які він вирішує «в рамках українського законодавства та міжнародного приватного права».

«Ставши президентом, я відійшов від управління активами, доручивши цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям. Очікую, що вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси», – написав він.

Тим часом юрист Центру протидії корупції Олена Щербан висловила думку, що на сьогодні в Україні немає такого правоохоронного органу, який міг би розслідувати діяльність президента, пише Українська правда.

«Така можливість була в законі про Антикорупційне бюро, утім, коли з АП вийшов текст проекту, президента у підслідності Бюро вже не було. І це був той єдиний компроміс, що дозволяв зібрати більшість голосів за закон в Раді», – зазначила вона.

Юрист наголосила, що таким органом могло б бути Державне бюро розслідувань. За її словами, влада докладає зусиль, аби воно не з’явилося.

«І це – примарна можливість, адже нагляд, тобто – контроль за слідством ДБР теж у Генпрокуратури. Тепер ви розумієте, чому ГПУ настільки принциповий для політичної стабільності президентської вертикалі орган», – зазначила експерт.

До створення ДБР подібні злочини – фінансові – має розслідувати підконтрольна президентові Генпрокуратура.

Щербан зазначила, що Порошенко має щонайменше публічно пояснити, що відбувалося з його бізнесом весь цей час.

«І слова Президента мають підтвердити ті ж Ротшильди, яким він начеб-то передав в управління свою корпорацію», – зазначила вона.

Крім того, на її переконання, Порошенко має піти з поста президента.

«Президент, якого журналісти підозрюють у корупції – як у власній країні, так і за океаном, має понести політичну відповідальність і самостійно піти з посади. Або створити умови, за яких йому можна оголосити недовіру. Фактично, йдеться про процедуру імпічменту, яку ліквідували попередники, але не відновили постмайданні політики», – наголосила юрист ЦПК.

Також йдеться про зміни до закону про Антикорупційне бюро, яке має отримати можливість розслідувати діяльність не тільки колишніх президентів, але й чинних.

У свою чергу, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок вважає, що «офшорний скандал», у якому фігурють українські високопосадовці на чолі з Президентом Петром Порошенко, навряд чи призведе до гучних відставок, адже несплата податків в Україні законодавчо не карається.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як відомі й впливові люди використовують офшори для того, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ