Садовий
Політичний уряд на чолі з Садовим матиме на меті пришвидшення темпу реформ

Президент Петро Порошенко може запропонувати лідеру партії «Самопоміч» Андрію Садовому стати прем’єром або підтримати на цей пост Наталію Яресько. Про це заявив прес-секретар глави держави на своїй сторінці у Фейсбук Святослав Цеголко.

За його словами, Порошенко проводить зустрічі з лідерами фракцій.

«Мета усіх зустрічей Президента з політичними лідерами – прискорення виходу з політичної кризи. Для всіх зрозуміло, що для формування нового уряду потрібна нова коаліція», – написав Цеголко.

Також він окреслив три варіанти розвитку подій:
1. Технократичний уряд (на чолі з Н.Яресько). У випадку об’єднання всіх проєвропейських фракцій довкола технократичного уряду.
2. Політичний уряд (наприклад, на чолі з А.Садовим). Мета цього уряду, як і попереднього – пришвидшення темпу реформ.
3. Якщо парламентські сили мають інші кандидатури, нехай пропонують їх і знаходять 226 голосів у Верховній Раді.

«Президент готовий працювати з будь-яким кандидатом, якого запропонує коаліція», – резюмував Цеголко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, спікер ВРУ Володимир Гройсман заявив, що не отримував пропозицій обійняти посаду прем’єр-міністра України.

«Коли коаліцію буде створено, нову, вона визначить, хто може бути тим прем’єр-міністром або тими членами уряду, які здатні здійснити зміни… які потрібні людям. Буде час, будуть розмови, зараз мені ніяких пропозицій на цю тему не було», – сказав Гройсман.

Нагадаємо, 19 лютого спікер парламенту Володимир Гройсман оголосив, що фракція «Самопоміч» вийшла з парламентської коаліції.

Раніше Юлія Тимошенко також заявила, що фракція «Батьківщина» виходить із коаліції та відкликає з уряду міністра молоді та спорту Ігоря Жданова. Той вирішив залишитися на посаді на прохання прем’єра Арсенія Яценюка.

Нагадаємо, у вересні 2015 року коаліцію полишила «Радикальна партія».

Зазначимо, без представників «Самопомочі», «тимошенківців» і «радикалів» у коаліції «Європейська Україна» залишиться 217 депутатів.

Коаліція втрачає статус парламентської більшості, якщо в ній число депутатів менше мінімально необхідного у 226 депутатів. Нова коаліція має бути сформована впродовж одного місяця від дня припинення діяльності попередньої.

Якщо ж впродовж одного місяця у Верховній Раді не сформовано коаліцію, президент має право, але не зобов’язаний, достроково припинити повноваження парламенту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ