Президент України Петро Порошенко
Порошенко скликав засідання Воєнного кабінету РНБОУ

Президент України Петро Порошенко зазначив, що, враховуючи зростання кількості обстрілів терористами українських позицій в зоні проведення антитерористичної операції, необхідно визначити стратегію, погодити та скоординувати подальші дії. Про це голова держави заявив на засіданні Воєнного кабінету Ради національної безпеки та оборони 4 серпня, передала прес-служба Президента.

«Нам треба чітко визначити план посилення оборони на випадок ескалації конфлікту», – сказав Порошенко. Голова держави зазначив, що Україна неухильно дотримується взятих зобов’язань у Мінську. Президент також наголосив, що квазівибори, які бойовики планують провести на окупованих територіях Донецької та Луганської області 18 жовтня та 1 листопада, можуть повністю зруйнувати Мінські домовленості

Порошенко звернув увагу на необхідність активізації взаємодії з ОБСЄ та забезпечення ефективної діяльності Спільного центру з контролю та координації, щоби створити умови для безперебійного моніторингу режиму припинення вогню та уникнення випадків недопущення інспекторів ОБСЄ в зони відведення важкої техніки та артилерії.

Президент нагадав, що вчора, 3 серпня, завершилися переговори Тристоронньої контактної групи в Мінську, під час яких Україна запропонувала план відведення на 15 км артилерійських систем калібру менше 100 мм, танків та гранатометів.

Як зазначили у прес-службі голови держави, Воєнний кабінет РНБОУ також планує обговорити гуманітарні та економічні питання, зокрема, створення підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо кордону, яка має розпочати «процес імплементації пункту Мінських домовленостей – відновлення контролю над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону і виведення іноземних військ з української території».

До слова, Воєнний кабінет РНБОУ є робочим органом Ради національної безпеки і оборони в особливий період. Його основними завданнями є обговорення пропозицій щодо застосування сил і засобів структур сектору безпеки і оборони для відбиття збройної агресії; визначення потреб в особовому складі, озброєнні, військовій техніці, матеріально-технічних, енергетичних, фінансових, інформаційних та інших ресурсах, а також потреб у військовій допомозі від іноземних держав і міжнародних організацій; переведення національної економіки для функціювання в умовах особливого періоду та ухвалення рішень про загальну або часткову мобілізацію, демобілізацію. Востаннє Порошенко скликав засідання Воєнного кабінету після подій у Мукачевому.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, що за минулу добу у зоні проведення АТО російсько-терористичні угруповання 109 разів обстріляли українські позиції, 3 військовослужбовців ЗСУ загинули, 7 – поранено.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ