Порошенко вимагає план оборони на випадок ескалації конфлікту

Президент України Петро Порошенко
Порошенко скликав засідання Воєнного кабінету РНБОУ

Президент України Петро Порошенко зазначив, що, враховуючи зростання кількості обстрілів терористами українських позицій в зоні проведення антитерористичної операції, необхідно визначити стратегію, погодити та скоординувати подальші дії. Про це голова держави заявив на засіданні Воєнного кабінету Ради національної безпеки та оборони 4 серпня, передала прес-служба Президента.

«Нам треба чітко визначити план посилення оборони на випадок ескалації конфлікту», – сказав Порошенко. Голова держави зазначив, що Україна неухильно дотримується взятих зобов’язань у Мінську. Президент також наголосив, що квазівибори, які бойовики планують провести на окупованих територіях Донецької та Луганської області 18 жовтня та 1 листопада, можуть повністю зруйнувати Мінські домовленості

Порошенко звернув увагу на необхідність активізації взаємодії з ОБСЄ та забезпечення ефективної діяльності Спільного центру з контролю та координації, щоби створити умови для безперебійного моніторингу режиму припинення вогню та уникнення випадків недопущення інспекторів ОБСЄ в зони відведення важкої техніки та артилерії.

Президент нагадав, що вчора, 3 серпня, завершилися переговори Тристоронньої контактної групи в Мінську, під час яких Україна запропонувала план відведення на 15 км артилерійських систем калібру менше 100 мм, танків та гранатометів.

Як зазначили у прес-службі голови держави, Воєнний кабінет РНБОУ також планує обговорити гуманітарні та економічні питання, зокрема, створення підгрупи Тристоронньої контактної групи щодо кордону, яка має розпочати «процес імплементації пункту Мінських домовленостей – відновлення контролю над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону і виведення іноземних військ з української території».

До слова, Воєнний кабінет РНБОУ є робочим органом Ради національної безпеки і оборони в особливий період. Його основними завданнями є обговорення пропозицій щодо застосування сил і засобів структур сектору безпеки і оборони для відбиття збройної агресії; визначення потреб в особовому складі, озброєнні, військовій техніці, матеріально-технічних, енергетичних, фінансових, інформаційних та інших ресурсах, а також потреб у військовій допомозі від іноземних держав і міжнародних організацій; переведення національної економіки для функціювання в умовах особливого періоду та ухвалення рішень про загальну або часткову мобілізацію, демобілізацію. Востаннє Порошенко скликав засідання Воєнного кабінету після подій у Мукачевому.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, що за минулу добу у зоні проведення АТО російсько-терористичні угруповання 109 разів обстріляли українські позиції, 3 військовослужбовців ЗСУ загинули, 7 – поранено.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ