Порошенко
Порошенко заявив, що передача Roshen у сліпий траст пройшла без виведення коштів з країни

Передача кондитерської корпорації Roshen у сліпий траст інвестиційному фонду Rothschield пройшла без виведення коштів із країни, всі податки сплачені й будуть далі сплачуватися в Україні. Про це заявив президент України, засновник корпорації Roshen Петро Порошенко на своїй прес-конференції в Києві 3 червня.

За його словами, скандал, що спалахнув на початку квітня з приводу виведення корпорації Roshen в офшорну юрисдикцію, не відповідає дійсності.

«Ніякого офшорного скандалу не було. Було розслідування журналістів, які знайшли кілька фактів. Факт перший: була зареєстрована компанія, яка займалася виведенням грошей з України. Відповідь: компанія не мала банківського рахунку, жодних переказів не було і не могло бути, компанія не використовувалася і не могла використовуватися ані для мінімізації (податків – ред.), ані для інших речей і була створена з однією метою – передачі активів президента Порошенка в сліпий траст – довірчу власність, щоби відокремити владу від бізнесу, що я обіцяв. Я наполягаю на тому, що інформація про те, що були відкриті рахунки та перераховані гроші, не відповідає дійсності», – сказав він.

При цьому він наголосив, що передача Roshen у траст не потребувала ліцензування з боку Національного банку України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

«До реєстрації (офшорної компанії, – ред.) і передачі активів (траст, – ред.) були отримані відповіді від НБУ і МЕРТ про те, що вони не можуть видати такі ліцензії, тому що такі операції ліцензування не потребують», – наголосив чинний президент.

Він також нагадав, що ситуацію з Roshen коментували всі учасники розслідування, зокрема, й інвестфонд Rothschield.

Нагадаємо, під час президентської виборчої кампанії 2014 року Порошенко обіцяв відмовитися від Roshen.

Після вступу на посаду президента України він знову заявив про намір продати свої активи, для чого найняв інвестиційні компанії Rothschild та ICU. За рік стало відомо про те, що Nestle пропонує Порошенку за його корпорацію 1 млрд. доларів США, однак він просив за неї втричі більше. У зв’язку з «відсутністю покупців» 14 січня 2016 року голова держави заявив про підписання договору, за яким він передав свою частку в корпорації Roshen в незалежний «сліпий» траст Rothschild Trust на період свого президентства.

Довідка: Корпорація Roshen є одним з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів і включає в себе Київську, Маріупольську, Кременчуцьку (Полтавська область) і дві вінницькі кондитерські фабрики, ПАТ «Вінницький молочний завод «Рошен», Літинський племзавод (обидва – Вінницька область), а також Липецьку фабрику «Рошен» (РФ), Клайпедську кондитерську фабрику (Литва) та фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ