Порошенко запросив Ляшка на особисту зустріч
Порошенко запросив Ляшка на особисту зустріч, але згодом скасував її

10 травня мала відбутися зустріч Президента України Петра Порошенка та лідера Радикальної партії Олега Ляшка. Про це повідомив сам лідер «радикалів» на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні на 14:00 президент Порошенко запросив мене на зустріч. Я не знаю, що він хоче мені сказати, але я знаю, що я йому скажу. Я вимагатиму від Порошенка не блокувати парламентське розслідування корупційного офшорного скандалу, до якого причетний він особисто, його найближчі бізнес-партнери – Ігор Кононенко, Макар Пасенюк, голова Нацбанку Валерія Гонтарєва, міністр фінансів Олександр Данилюк та інші», – написав Ляшко.

Але пізніше Порошенко скасував запрошення на зустріч із Олегом Ляшком, заявляє народний депутат.

«Президент учора звав мене на зустріч на 14.00. Сьогодні вже скасував цю зустріч, оскільки я публічно повідомив про те, що я вимагатиму від президента не блокувати розслідування офшорних скандалів», – заявив Ляшко на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп парламенту у вівторок.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував базу даних з інформацією про понад 200 тисяч офшорних компаній з «панамського архіву». Інтерактивна база даних дозволяє знайти ім’я власника офшорів і пов’язаних із ним компаній.

У базі містяться імена 643 українських власників офшорів. При цьому українці та вітчизняні компанії зареєстрували 469 офшорних фірм.

Також у «панамському досьє» містяться 6285 росіян і російських юридичних осіб. При цьому кількість офшорних фірм, зареєстрованих з Росії, перевищує 11,5 тисячі.

Нагадаємо, 3 квітня у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseсa, стало відомо, як впливові люди та політики використовують офшори, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

Скандал викликав широкий резонанс. Представники влади низки країн висловили готовність розслідувати випадки відмивання грошей. Президент Панами Хуан Карлос Варела на тлі скандалу оголосив про створення комісії з панамських та іноземних експертів, яка оцінить фінансову політику країни.

«Панамське досьє» призвело до низки резонансних відставок. Зокрема, свої пости залишили міністр Ісландії Сіґмундур Давид Ґуннлауґссон, міністр промисловості і туризму Іспанії Хосе Мануель Сорія, глава Служби примусового виконання судових актів Вірменії Михайло Погосян.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ