президент Петро Порошенко не дотримується закону про очищення влади
Президент Порошенко не дотримується закону про очищення влади

В Україні люстровано 897 посадовців. Водночас до чиновників Адміністрації Президента руки так і не дійшли. Про це повідомила директорка департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко, передає 5 канал.

«На сьогоднішній день Мін’юст веде реєстр осіб, до яких застосовані заборони, передбачені законом. Наразі в ньому є 897 осіб. Органи прокуратури – 201 особа; органи МВС – 193; органи ДФС – 258; СБУ – 48.  Обласні та районні адміністрації – 45 осіб, інші центральні органи влади – 172 особи. Ті високопосадовці, які підпадають під так зване звільнення протягом десяти днів з моменту набуття чинності закону, були внесені одразу до реєстру – це 443 особи», – повідомила директор департаменту.

Водночас, президент Порошенко не дотримується закону про очищення влади. Це випливає зі слів Козаченко.

«На посаді виявлено заступника голови Адміністрації президента Олексія Дніпрова, який у відповідний люстраційний період працював заступником міністра освіти Табачника. Незважаючи на це, його призначили в АП», – зазначила вона.

Також департамент виявив одну особу, яка підпадає під люстрацію, – голову Кіровоградської ОДА Сергія Кузьменка.

«Ця особа 16 січня (2014 року) голосувала за диктаторські закони. Інших осіб у всіх держадміністраціях виявлено не було», – зазначила Козаченко.

Козаченко додала, що президент не звільняє керівників управлінь СБУ Вінницької, Хмельницької та Чернівецької областей, які теж підпадають під закон про очищення влади.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ