7d77b958-aa76-4c21-8d31-dcd58428a53e_w610_r0_s
Перечитавши декларацію президента, пересічний українець ніколи не дізнається про існування вілли та її вартість

Українські ЗМІ вже писали про те, що президент України Петро Порошенко має розкішну віллу на півдні Іспанії та не поспішає вносити її до своєї декларації. Завдяки розслідуванню журналістів програми Схеми стало зрозуміло чому – маєток оформлений на іспанську фірму глави держави під назвою Feruvita SL.

Резиденція Порошенка розташована самому березі моря – у першій лінії. Це двоповерхова вілла на 1254 квадратних метри у середземноморському архітектурному стилі, з басейном. А під нею – 26 соток землі.

be7c7d50-be54-40ce-bd48-2c540d9481b5_w610_r0_sМаєток звели ще у 1993 році. Фірма Порошенка придбала його влітку 2008 року. Він тоді очолював Раду Національного банку України. На той момент Петро Олексійович вже входив до двадцятки найбагатших українців як співвласник корпорації «Рошен» та «Укрпромінвест».

У фінансових звітах фірми президента вказано, що віллу оцінили у 4 мільйони євро. На сьогодні це близько 120 мільйонів гривень.

8fedf7f7-c7ff-4614-8247-bd9b56adb926_w610_r0_s34d12541-ec93-445c-9659-f8cf71f460e5_w610_r0_sЦей маєток Петро Порошенко ніколи не вказував у своїй декларації у розділі «Нерухомість». Неможливо було про нього дізнатись і з розділу про фірми, що йому належать, адже в паперових версіях декларацій вказувався лише сукупний внесок до статутного фонду всіх цих фірм без жодної деталізації.

Впровадження електронних декларацій лише частково змінило стан справ навколо таємничої президентської вілли. З одного боку, у розділі «Нерухомість» у декларації Порошенка так і не з’явився його іспанський маєток поблизу Естепони. Він не задекларував його як об’єкт нерухомості, що перебуває в його власності чи користуванні. Отож, перечитавши декларацію президента, пересічний українець не дізнається про існування вілли та її вартість.

З іншого боку, серед довгого переліку юридичних осіб, тобто фірм, кінцевим власником яких є Петро Порошенко, він зазначив фірму Feruvita SL, Іспанія. Щоправда, для того, аби встановити, що на цю фірму оформлена приватна резиденція українського президента в Іспанії, довелося провести журналістське розслідування.

«Схеми» надіслали Петру Порошенку прохання про коментар із переліком запитань. Відповідь на нього надіслала його Адміністрація: «У підприємствах, де Петро Порошенко є кінцевим бенефіціаром, є нерухомість за кордоном (фабрики, магазини, склади, адмінприміщення, будинки). Все це у вигляді юридичних осіб вказано у його декларації відповідно до Закону «Про запобігання корупції».

Водночас у канцелярії Порошенка залишили без відповіді запитання, як часто він відвідував віллу поблизу Марбельї 2015 року (рік декларування) та коли там був востаннє.

Варто зазначити, що маєток глави держави розташований в одному з найрозкішніших та найдорожчих регіонів Іспанії – на славетному узбережжі Коста-дель-Соль, яке омивається лагідним Середземним морем, в провінції Малага, яке перебуває у складі співтовариства Андалусія. По всьому узбережжю розсипані елітні курорти й приватні маєтки. Численні голлівудські актори, відомі спортсмени й політики обрали саме це місце для своїх резиденцій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ