Порошенко
Порошенко закликає не вірити міфам про загрозу суверенітету і територіальній цілісності

Закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей не набуде чинності, якщо Росія і підтримувані нею терористи не виконають узяті на себе зобов’язання до кінця грудня 2015 року. Про це Президент України Петро Порошенко заявив в інтерв’ю телеканалу  ICTV.

«Там написано, що він не набуде чинності, якщо не будуть проведені вибори і якщо не будуть виконані всі необхідні пункти. Не те, що ми його введемо або не введемо. Він не набуде чинності», – сказав Порошенко.

Президент роз’яснив положення, які, начебто, з’явилися в Конституції в останній момент. Таким чином, вони повністю відповідають Мінським домовленостям, які всім світом визнані як єдино можливий план привнесення миру в Україну. «У Конституції України є навіть більш жорстка норма. Не про особливості місцевого самоврядування, а про статус. Наприклад, статус Києва визначається окремим законом. Це означає, що Київ виділиться з України? Ні. Статус Севастополя визначається окремим законом. А тут написано лише про особливості місцевого самоврядування – повноваження місцевої влади», – пояснив він.

Порошенко також підкреслив, що ця норма не є нормою політиків, які періодично з’являються у Верховній Раді, це позиція президента, як гаранта суверенітету й територіальної цілісності держави. «І навіть, якщо хтось спробує внести зміни, не узгоджені з принципом суверенітету і територіальної цілісності, я, як президент, і будь-який інший президент, обов’язково скористається правом вето і не дозволить створити загрозу або зловживання. Не вірте міфам – ніякі загрози не можуть виникнути, тому що існує ціла низка заходів», – резюмував глава держави.

Нагадаємо, на сайті українського парламенту 15 липня був оприлюднений президентський проект закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади з позначкою «доопрацьований». Порошенко заявив, що внесений ним до Верховної Ради проект змін до Конституції України в частині децентралізації не передбачає жодного «особливого статусу» Донбасу, країна залишиться унітарною.

16 липня Верховна Рада направила до Конституційного Суду проект змін до Конституції України щодо децентралізації влади (№ 2217а) для отримання висновку про відповідність вимогам статей 157 і 158 Основного Закону. За це рішення проголосували 288 народних депутатів. Повністю не підтримали проект депутати фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Також за це рішення проголосувала лише один депутат від «Сапопомочі» – Ганна Гопко.

Порошенко засмутився тим, що деякі представники коаліції відмовилися голосувати за проект змін до Конституції, і розцінив це як атаку на його мирний план. «Відбулася спроба торпедувати реформу двиецентралізації, торпедувати мій мирний план», – сказав президент.

Відповідаючи на публічні звинувачення глави держави партнерів по коаліції в атаці на мирний план, лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що президент України Петро Порошенко не мав повноважень виносити на «торги» в Мінську питання конституційного устрою країни, що є у виключній компетенції парламенту і народу України. «Україна не програвала війну і не підписувала акт капітуляції, щоби дозволяти зовнішнім силам – Москві, Вашингтону, Берліну та Парижу – диктувати нам наш внутрішній устрій і конституційний лад», – написав Ляшко.

Читайте: Рада призначила місцеві вибори

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ