Гайдук
15 квітня президент Петро Порошенко своїм указом звільнив Сергія Гайдука з посади командувача ВМС ЗСУ

Президент України Петро Порошенко пояснив своє рішення про звільнення  з посади командувача Військово-Морськими силами ЗСУ Сергія Гайдука. Про це глава держави написав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

«Зважаючи на позицію волонтерів та громадськості та системні недоліки у виконанні службових обов’язків, а також низький авторитет серед службового складу, прийняв рішення звільнити Сергія Гайдука з посади командувача Військово-морськими силами ЗСУ», – написав Порошенко.

Нагадаємо, 15 квітня Порошенко своїм указом звільнив Гайдука з посади командувача ВМС ЗСУ.

На початку квітня низка ЗМІ повідомляли, що Порошенко звільнив командувача ВМС ЗСУ Гайдука з посади і призначив замість нього колишнього заступника з берегової оборони, учасника АТО генерал-лейтенанта Ігоря Воронченка. Щоправда, 4 квітня цю інформацію спростували.

Зазначимо, Сергій Гайдук, 1963 р.н., був призначений в.о. командувача ВМС 2 березня 2014 року наказом виконуючого обов’язки президента України Олександра Турчинова, а 7 березня – командувачем ВМС.

Раніше обіймав посади начальника служби протичовнової боротьби штабу ВМС України, начальника Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт – начальника пошуково-рятувальної служби ВМС, першого заступника начальника штабу ВМС.

У 2007 році керував операцією з буксирування російського судна «Одиск» з небезпечним вантажем з порту Ялти та запобігання екологічній катастрофі, після чого був нагороджений почесною грамотою президії Верхової Ради Автономної республіки Крим.

19 березня 2014 року Гайдука захопили в заручники сили ФСБ РФ, що окупувала півострів, однак наступного дня звільнили.

23 серпня того ж року Гайдуку було присвоєно звання віце-адмірала.

Читайте: Сепаратизм довів головного полісмена Вінниччини до звільнення

БЕЗ КОМЕНТАРІВ