У Туркменістані жінок обдаровують грошима на честь Міжнародного жіночого дня з 2008 року
У Туркменістані жінок обдаровують грошима на честь Міжнародного жіночого дня з 2008 року

Влада Туркменістану вирішила порадувати жінок на честь 8 березня грошовими подарунками. На честь свята представниці прекрасної статі отримають по 40 манатів (близько 11 доларів), повідомляють місцеві ЗМІ.

Відповідне розпорядження підписав 26 лютого президент Ґурбанґули Бердимухамедов.

Грошовий подарунок отримають жінки, які працюють на підприємствах, установах та організаціях незалежно від форм власності.

Також розпорядження стосується тих, хто отримує пенсію і державну допомогу, тих, хто навчається в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі, студенток, школярок і вихованок дитячих садочків.

Подарунки мають вручити у період 1-5 березня.

Традиція весняного «обдаровування» жінок була запроваджена в Туркменістані ще за часів першого президента країни Сапармурата Ніязова. Щоправда, Міжнародний жіночий день Ніязов скасував. У часи Туркменбаші відзначали триденне Національне свято весни, яке об’єднало жіночий день і давнє мусульманське свято Новруз.

Обраний у 2007 році президентом Бердимухамедов повернув країні 8 Березня, і з 2008 року почав обдаровувати прекрасну стать грошовими подарунками. При цьому, якщо спочатку в дитячих садах і школах дівчинки отримували подарунки на цю суму, то пізніше їм почали видавати готівку.

Так, у 2013 році за указом Бердимухамедова кожній жительці країни видали також по 40 манатів. Тоді ця сума в перерахунку на американську валюту становила близько 14 доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ