в пошуках цапа
Уряд Яценюка у тривозі за завтрашній день

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив в інтерв’ю виданню Politico, що в найближчі два тижні в Кабінеті Міністрів України очікуються перестановки кадрів. «Яценюк пообіцяв оновити Кабмін після поразки прозахідної коаліційної партіям олігархів і симпатиків Росії на місцевих виборах минулого тижня», – пише наївне західне видання, яке, схоже, дійсно вірить, що в Україні є «прозахідна коаліція», яка «геройськи» програла вибори «партіям олігархів і симпатиків Росії».

До останнього «Сєня» тримав інтригу, не оголошуючи прізвища «люстрованих» міністрів. Усі, особливо в Кабміні, ходили і питали: «А кого ж звільнять?». Можливо, це було ще одним піар-ходом, аби привернути увагу до прем’єра і його «реформ». Свою мовчанку щодо персоналій Яценюк прокоментував так: мовляв, якщо коаліція дізнається прізвища і посади – може просто… розколотися! Ну що ж, початок інтригує, навіть враховуючи, що коаліції як такої вже й нема.

Проте сюрприз не вдався. Уже стали відомі прізвища трьох «офірних цапів», якими пожертвує Яценюк. Отже, посади втратять міністри енергетики, охорони здоров’я та освіти. Чим конкретно не догодили прем’єру Володимир Демчишин, Олександр Квіташвілі та Сергій Квіт, поки що не уточняється. Але у ЗМІ вже є певні здогадки. Зокрема, чиєю людиною є Димчишин, усі давно знають…

Виданню Politico Яценюк заявив, що він є «головним ініціатором боротьби з олігархією», таким собі «деолігархізатором». Можливо, для європейського видання всі ці «чистки» виглядають правильним рішенням «фронтовика Сєні», проте для українського суспільства все це відгонить звичайною політичною грою, боротьбою олігархічних кланів. Ну, звільнять цих міністрів, поставлять інших – і яка користь для суспільства в цьому? Адже від перестановки доданків сума, як відомо, не змінюється! Людям потрібні реальні реформи, реальні дії, а не гучні заяви та якісь там «кадрові чистки».

У розвинених громадянських суспільствах сильним вважають того керівника, який визнає свої помилки та виправляє їх. Яценюк же допущені урядом помилки має намір виправляти перестановкою фігур на урядовій шахівниці. А що і сам він як прем’єр-міністр анітрохи не умовний Каха Бендукідзе – анічичирк!

Так чи інак, а міністрів звільнятимуть, щоби показати громадянам якісь бурхливі дії, і ці перестановки не будуть останніми. Але щоб насправді покарати винних через відсутність реформ, треба розпустити весь Кабмін на чолі із самим Яценюком.

Людмила Гаврилюк для видання Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ