В’ячеслав Яцюк
Яцюк на початку президентства Януковича працював радником-посланцем посольства України в РФ

Президент України Петро Порошенко призначив послом України в Норвегії В’ячеслава Яцюка – одіозного дипломата часів Януковича. Про це інформує Європейська правда.

Як зазначає автор матеріалу, про новопризначеного посла України в Норвегії відомо, що в «останні роки правління Януковича (…) він був третьою людиною у Міністерстві після Кожари та його «сірого кардинала» Руслана Демченка». Саме підпис Яцюка стоїть на найодіозніших директивах для посольств України. Зокрема, мова йде про «рознарядки (послам) розповідати у своїх столицях очевидну брехню про «злочини Майдану», не сприймаючи жодних компромісів».

Яцюка після Революції Гідності звільнили з посади директора департаменту й призначили «послом з особливих доручень без доручень». «Це така форма дипломатичного заслання, коли людині натякають – пора звільнятися», – йдеться у публікації.

Окрім того, в кар’єрному зростанні Яцюка простежується й «російський слід». У середовищі дипломатів відомо, що «своєю кар’єрою Яцюк зобов’язаний особисто Анатолію Орлу, колишньому керівнику зовнішньополітичного напрямку в адміністрації Кучми. Орел не приховує зв’язків з Росією та й зараз знаходиться саме там».

«Думка дипломатів про цю особу (Яцюка, – ред.) – однозначна. Це призначення – ганебне», – резюмує автор публікації.

Нагадаємо, про призначення стало відомо 19 червня. Варто зауважити, що Яцюк на початку президентства Януковича працював радником посольства України в РФ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ