Посол Канади пояснив, чому інвестори побоюються вкладати в Україну
Посол Канади пояснив, чому інвестори побоюються вкладати в Україну

Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук в інтерв’ю для НВ пояснив, чому інвестори з великими фінансовими ресурсами постійно розглядають питання інвестування в Україну, проте здебільшого відмовляються від цієї ідеї.

«Інвестори «з глибокими кишенями» розглядають можливості інвестування тепер майже щотижня. Однак для них та й будь-кого із західного світу Україна – суцільний ребус. Сприймати контракт як папірець, початковий етап багатоходової гри, після підписання якого ти три наступних роки з усіма домовляєшся, нікому не усміхається», – наголосив канадський дипломат українського походження.

Він нагадав, що його колега з Польщі, який приїхав до України, весь час дивувався, що «у бідній країні, де пересічна людина має  200 євро доходу, де відбувається АТО і якій допомагає весь світ, набагато більше власників iPhone, ніж у Польщі».

За словами Ващука, цей український феномен можна пояснити тим, що в країні процвітають корупція та контрабанда.

«І хто ж боротиметься за дотримання усіх митних процедур, якщо пропорція iPhone у громадян може знизитися до середньоєвропейських чи середньоканадських показників?» – зауважив дипломат.

На його думку, реформи в Україні гальмує не лише влада, але і пересічні громадяни, хоча на словах вони гаряче підтримують зміни.

«Звичайно, війна не виправдовує недоліків управлінських рішень», – зазначив Ващук, додавши, що українській владі не вдалося позбутися головних проблем: відсутності верховенства права, незрозумілість судових рішень, непрозора прокуратура.

Саме ці речі є каменем спотикання і для іноземних інвесторів, коли вони «чухають потилицю», міркуючи, варто інвестувати в Україну чи ні.

Читаємо: Іноземні інвестиції в Україну за перше півріччя склали 2,9 млрд дол.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ