Маріс Ріекстіниш
Маріс Ріекстіниш

За всіх симпатій до України НАТО не зобовязане гарантувати її безпеку. Завдання Альянсу – піклуватися про безпеку громадян держав, які входять до складу Північноатлантичного Альянсу. Про це заявив посол Латвії в НАТО Маріс Ріекстіниш, передає Mixnews.

«Одразу треба провести межу між державами НАТО і будь-якою іншою країною, що не входить до Альянсу, наприклад Україною. Без сумніву, те, що відбувається в Україні, трагічно, бо гинуть військові і мирні мешканці», – сказав Ріекстіниш в інтерв’ю латвійським ЗМІ.

За словами посла, який, імовірно, братиме участь у президентській гонці в Латвії, люди часто не розуміють, чому Альянс не надає Україні збройну допомогу.

«Варто нагадати, що основне завдання НАТО – піклуватися про безпеку мешканців на території країн, що входять до Альянсу. Україна – близький партнер НАТО, але як би це цинічно не звучало – це не обов’язок НАТО – гарантувати безпеку Україні. Альянс – не світовий поліцейський і не намагається діяти за межами територій своїх членів», – додав Ріекстіниш.

Інформаційний Акцент

  • ВВ

    Мировые законы больше не действуют, так что в случае нападения на какую-то латвию, еще не факт что США придут на помощь. Тогда вопли этого “посла” пошлют куда подальше. Украина ведь тоже не просто так просит помощи. Ей гарантировали безопасность США, Британия и Франция в обмен на отказ от ядерного оружия. Этому послишке следовало бы об этом помнить.