Україна-Росія
Американський генерал прогнозує, що РФ збільшить військову присутність на Донбасі

У разі надання Україні ракетних комплексів Javelin Росія суттєво збільшить свою військову присутність на Донбасі, а це призведе до збільшення втрат серед українських військовослужбовців. Про це заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес, передає Голосу Америки.

На думку генерала, надання летального озброєння Україні лише призведе до погіршення ситуації. «Я вважаю, що ми дали чітко зрозуміти: США хочуть, щоб Україна могла себе захистити. Якщо політика США щодо надання Україні «Джавелінів» зміниться, це, ймовірно, призведе до збільшення втрат серед українців на полі бою, бо росіяни суттєво збільшать свою військову присутність», – наголосив Ходжес.

Командувач армії США у Європі вважає, що «найкраще – продовжувати навчати українців та надавати їм підтримку». Він нагадав, що Сполучені Штати надали українській армії підтримку на суму понад 250 млн. дол. Зокрема, мова йде про броньовані і звичайні Humvee, бронежилети, прилади нічного бачення, аптечки першої допомоги тощо. Також на початку листопада до України були доставлені контрбатарейні радари.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 листопада Президент США Барак Обама підписав схвалений Конґресом доопрацьований бюджет США на 2016 рік на потреби національної оборони. Таким чином, було санкціоновано надання коштів для військової допомоги Україні в обсязі 300 млн. дол. США упродовж 2016 фінансового року. При цьому 50 млн. дол. США із зазначеної загальної суми може бути використано для надання нашій державі оборонних озброєнь.

29 липня 2015 року президент України Петро Порошенко в інтерв’ю виданню The Wall Street Journal заявив, що Україні необхідні 1 тис. 240 протитанкових ракетних комплексів Javelin для стримування російської агресії. Перед цим посол України у США Валерій Чалий заявляв, що Україна розраховує отримати від Сполучених Штатів щонайменше тисячу протитанкових ракетних комплексів Javelin в разі широкомасштабного наступу Росії на Донбасі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ