«Містраль»
Путін та Олланд домовилися про припинення контракту на будівництво й постачання двох «Містралів»

Президенти Росії та Франції Владімір Путін та Франсуа Олланд домовилися про припинення контракту на будівництво й постачання двох «Містралів». Про таку домовленість, досягнуту під час телефонної розмови, повідомляє прес-служба Кремля.

«Президент Російської Федерації та президент Французької Республіки ухвалили спільне рішення про припинення дії контракту на будівництво та поставку двох десантно-вертолітних кораблів-доків типу «Містраль», підписаного у червні 2011 року», – йдеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням, вдалося досягти домовленості про відшкодування російській стороні коштів, виплачених за контрактом, а також про повернення поставленого російського обладнання й матеріалів. Франція вже перерахувала згадані кошти і після повернення обладнання отримає право власності та зможе розпоряджатися обома кораблями. У Москві вважають питання «Містралів» повністю врегульованим.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, питання про припинення дії контракту було порушено після агресії Росії проти України, а саме незаконної анексії Криму. Росія намагалася отримати якнайбільшу компенсацію за кораблі.

18 грудня 2014 року корабель з російськими моряками, які мали скласти екіпаж вертольотоносців «Містраль», так і не переданих Росії, залишив французький порт Сен-Назер. Як заявив міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан, Росія отримає вертольотоносці класу «Містраль» лише за умови встановлення міцного миру в Україні.

Читайте: Франція хоче задіяти «Містралі» для допомоги мігрантам у Середземному морі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ