кіберзлочинність
На сайті МВС з’явиться база даних банківських карток і мобільних номерів шахраїв

На сайті Міністерства внутрішніх справ України з’явиться база даних банківських карток та мобільних номерів шахраїв. Про це 10 вересня на брифінгу заявив начальник Управління боротьби з кіберзлочинністю МВС України Сергій Демидюк, передає РБК-Україна.

«Незабаром на нашому сайті впровадимо базу даних всіх банківських карток, які нами були встановлені, які використовуються шахраями, які містяться в сірому списку, тобто, які ми знаємо або підозрюємо у використанні шахрайських схем, а також номери мобільних телефонів і міські номери телефонів, які шахраями використовуються для вчинення шахрайства», – повідомив Демидюк. Він уточнив, що така база даних може з’явитися протягом двох місяців: «Зараз у стадії тестування. Якщо навіть тести пройдуть успішно, воно буде протягом місяця фактично». Також начальник управління повідомив, що в дану базу даних вноситимуть інформацію як правоохоронці, так і банки.

Начальник управління боротьби з кіберзлочинністю наголосив, що цією базою можна буде скористуватися для перевірки даних під час здійснення фінансової операції: «Тобто громадянин, який здійснюватиме ту чи іншу фінансову операцію, буде намагатися здійснити на невідомому йому ресурсі або за оголошенням, він зможе перевірити ті дані, які шахрай пропонує для оплати фінансової операції або з якого номеру він телефонує, для перевірки».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ