вибори
Тільки двоє із 1,5 млн. переселенців змогли проголосувати

Лише двоє переселенців, які проживають в Києві, відстояли в суді своє право і проголосували на місцевих виборах 25 жовтня. Про це повідомила керівник Управління захисту прав та інтересів громадян Донецької обласної організації Комітету виборців України Тетяна Дурнєва, пише Українська правда.

На її думку, дієвим був би механізм змін виборчої адреси, але парламент не зміг внести такі зміни, і єдиним шляхом відстояти своє право голосу у переселенців залишилося лише звернення до суду.

У свою чергу, юрист донецької облорганізації КВУ Наталія Целовальниченко повідомила, що лише дві людини – Яків Вітюк, переселенець з Криму, та Ірина Малець, переселенка з Донецька, – отримали в судовому порядку виборче право.

Юрист підкреслила, що суди могли відновити право інших переселенців, зокрема, по Києву всього було 11 звернень в судові інстанції, однак цього не зробили. «Верховна Рада і Центральна виборча комісія могли зробити все необхідне, щоби переселенці отримали своє виборче право … Люди прожили тут (у Києві, – ред.) півтора року. Ми вважаємо, що керівництво держави має зробити все необхідне, щоб ці люди не почувалися дискримінованими», – зазначила вона.

Целовальниченко заявила, що тепер готуватимуться позови в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ), а також триватиме громадянська кампанія з відстоювання прав переселенців. Вона нагадала, що в Україні налічується понад 1,5 млн тимчасово переміщених осіб.

Що стосується статистики, то, за словами юриста, по Києву було всього 11 звернень до судів від переселенців, 2 з яких – позитивні. В інших регіонах, де проживають переселенці, також були звернення, але жодного позитивного рішення судів щодо них винесено не було.

Як відомо, 25 жовтня в Україні за новим законодавством відбулися місцеві вибори. Вибори пройшли у всіх регіонах країни, крім Маріуполя, Красноармійська та Сватового, а також територій, визнаних тимчасово окупованими – АР Крим, міста Севастополя, а також частини Донецької та Луганської областей.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ