Меморіальний комплекс «Пам'яті Героїв Крут»
Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут»

Потяги, які проходитимуть повз станцію Крути в Чернігівській області, сигналитимуть на честь загиблих за Україну героїв. Про це повідомила прес-служба Українського інституту національної пам’яті.

«Відтепер щодня кожен потяг, який проходитиме через залізничну станцію Крути на Чернігівщині, звуковим сигналом буде нагадувати усій Україні про юнаків, які у січні 1918 року стримували тут наступ більшовицьких військ на Київ», – йдеться у повідомленні.

З ініціативою вшановувати полеглих героїв Крут та інших захисників України звуковим сигналом потягів перед станцією Крути Інститут звернувся до ПАТ «Українська залізниця» в лютому 2016 року. Позитивна відповідь не забарилася.

«Усі структурні підрозділи регіональної філії «Південно-Західна залізниця» отримали вказівку постійно подавати сповіщальний сигнал потягами при під’їзді до залізничного переїзду, розташованого поблизу с. Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області, де розташований Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут», – поінформував Інститут національної пам’яті.

Як відомо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, що за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом окупаційної армії російських більшовиків під керівництвом Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» у кількості близько трьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ