пожежа
Причиною пожежі на складі боєприпасів у Сватовому Луганської області стала недбалість посадових осіб

Причиною пожежі на складі боєприпасів у Сватовому Луганської області стала недбалість посадових осіб. Про це 10 листопада заявив головний військовий прокурор України, заступник Генпрокурора Анатолій Матіос в ефірі телеканалу Hromadske.TV.

«Причиною пожежі на складі боєприпасів у Сватовому стала недбалість посадових осіб, зокрема, начальника цього складу. Це службова недбалість посадових осіб», – заявив він. «За результатами отриманих доказів… головною військовою прокуратурою в зоні АТО було сповіщено про підозру на той момент тимчасово виконуючого обов’язки начальника об’єднаних складів ракетно-артилерійського озброєння сектора «А» майору… в тому, що він підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 425 КК України (недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки)», – наголосив Матіос.

Він зазначив, що це означає, що сукупність доказів і тих нормативно-правових документів, за якими зазначений майор мав діяти безпосередньо, як фактичний керівник цього складу, призвела до значних втрат і збитку. «При всьому тому, що є різні версії, в тому числі і ДРГ, це є посадовий халатністю військових осіб», – сказав Матіос.

Він повідомив, що за тиждень до вибуху єдина пожежна машина, яка повинна була бути на подібного роду складах, була переміщена в інше місце. «Майор повинен був забезпечувати у відповідності з усіма статутами… він безпосередньо відповідальний, як військова особа. Зобов’язаний був забезпечити виконання вимог статуту в частині вартової служби, виконання умов безпеки тощо», – сказав головний військовий прокурор.

Матіос наголосив, що навіть при скоєнні нападу ДРГ «при правильному розміщенні всіх інженерних комунікацій, які передбачені в таких випадках для складів, таких наслідків не було б». Також він додав, що у даній справі проводиться низка експертиз і вже проведено понад 30 обшуків.

Нагадаємо, 29 жовтня у Сватовому на території складу ракетно-артилерійського озброєння Міністерства оборони України, де зберігалося близько 3 тис. 132 тонн боєприпасів, виникла пожежа з подальшою детонацією і розльотом осколків боєприпасів. Жертвами інциденту стали 4 людини. Наразі у Сватовому військові сапери ліквідовують наслідки катастрофи, очищуючи від боєприпасів територію навколо складу.

Читайте: Вибух на складах боєприпасів у Сватовому – місто охопила паніка війни

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ