Позіхати
Людина, яка позіхнула у громадському транспорті, може викликати ланцюгову реакцію

Учені з Італії з’ясували, що жінки позіхають частіше, ніж чоловіки, коли бачать, як позіхає інша людина. На думку вчених, це може бути пов’язано з більшою схильністю до емпатії. Робота з результатами досліджень опублікована в журналі Royal Society Open Science.

Давно відомий факт – позіхання заразне. Людина, яка позіхнула у громадському транспорті, може викликати справжню ланцюгову реакцію.

Наразі науковці не можуть пояснити природу цього явища до кінця, але все частіше пов’язують наслідувальне позіхання з емпатією.

Щоб це перевірити автори роботи провели дослідження, в якому реєстрували стать, вік і стосунки між людьми, які позіхають. Протягом п’яти років вони спостерігали за реакцією на позіхання в повсякденному житті: у громадському транспорті, на роботі або за сімейною вечерею. Дослідники вручну реєстрували кожне позіхання і реакцію на нього.

Зазначимо, слово «емпатія» має грецьке походження, воно походить від слова «empatheia», що позначає співпереживання. У сучасній психології емпатією називають здатність людини на несвідомому рівні розуміти почуття і думки співрозмовника, співпереживати йому, вміти бачити ситуацію з точки зору іншої людини, сприймати його емоційний стан.

Читайте: Присутність жінки під час обіду змушує чоловіка більше їсти

БЕЗ КОМЕНТАРІВ