Усмішка
Позитивне мислення

Позитивні думки жодним чином не впливають на тривалість життя. Такого висновку дійшов британський учений Річард Пето з Оксфордського університету. Статтю з результатами дослідження він надрукував у журналі Lancet, New Scientist.

Пето вважає, що уявлення про терапевтичну силу «позитивного мислення» є помилковим, тому вирішив провести дослідження. У експерименті взяли участь 700 тис здорових британських жінок. На першому етапі їх опитали про стан фізичного та психологічного здоров’я.

За рік опитали частину респондентів, визначених за принципом випадкової вибірки. Результати анкетування показали, що стан більшості учасників ніяк не змінився.

За 10 років вчений проаналізував анкети тих учасників дослідження, хто помер за цей період з природних причин. Серед них ті, хто бачив склянку як наполовину порожньою, так і наполовину повною, були представлені однаково.

На думку Пето, автори численних досліджень про позитивний вплив щастя і оптимістичного настрою на стан здоров’я плутають причину і наслідок. Він вважає, що хвороба робить людину нещасною, при цьому щастя не впливає на стан здоров’я.

Більше того, соціолог медицини Ґейл Сулик вважає, що «форсування оптимізму може бути шкідливим». Він наголосив, що вдавання щастя, яку змушена демонструвати людина, лише підсилює стрес.

Читайте: Життя в гаремі позитивно впливає на жіноче здоров’я, – учені

БЕЗ КОМЕНТАРІВ