Прапори РФ та ЄС
Прапори РФ та ЄС

Росія виступила проти ідеї щорічно звітувати про те, як держави, що підписали Женевську конвенцію, дотримуються правил ведення війни. З точки зору представників РФ, подібні доповіді стали «надмірно політизованими». Про це повідомляє BBC з посиланням на France Рress.

На думку політолога-міжнародника, директора Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України Григорія Перепелиці, такими діями Росія хоче уникнути будь-якої міжнародної відповідальності за свої дії під час війни в Україні та Сирії.

«Росія веде гібридну війну, а ця війна – без правил. І якщо вони визнають це, то будуть притягнути до міжнародної відповідальності, яка може завершитися міжнародним судом. Тому в Росії і виступають проти проведення звіту», – зазначив експерт.

Перепелиця зауважив, що Росію, на жаль, ніхто не примусить звітувати: «Цей звіт – добровільний захід, проте він свідчить про аморальність російської влади, а також іще раз підтверджує, що Росія є відвертим агресором, який не дотримується жодних міжнародних прав та конвенцій».

Президент Міжнародного комітету Червоного Хреста Петер Маурер зауважив, що конвенції, які вимагають гуманного поводження з мирними жителями, полоненими і пораненими, часто порушують. «Відмовившись підтримати цю ініціативу, держави втратили можливість допомогти захистити мільйони людей», – заявив Маурер.

Нагадаємо, влітку 2014 року Росія звинуватила Україну у використанні фосфорних бомб, заборонених Женевською конвенцією, при цьому російські ЗМІ «доводили» свої твердження кадрами боїв в Іраку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ