Правда очі коле: Росія відмовилася звітувати про дотримання Женевської конвенції

Прапори РФ та ЄС
Прапори РФ та ЄС

Росія виступила проти ідеї щорічно звітувати про те, як держави, що підписали Женевську конвенцію, дотримуються правил ведення війни. З точки зору представників РФ, подібні доповіді стали «надмірно політизованими». Про це повідомляє BBC з посиланням на France Рress.

На думку політолога-міжнародника, директора Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України Григорія Перепелиці, такими діями Росія хоче уникнути будь-якої міжнародної відповідальності за свої дії під час війни в Україні та Сирії.

«Росія веде гібридну війну, а ця війна – без правил. І якщо вони визнають це, то будуть притягнути до міжнародної відповідальності, яка може завершитися міжнародним судом. Тому в Росії і виступають проти проведення звіту», – зазначив експерт.

Перепелиця зауважив, що Росію, на жаль, ніхто не примусить звітувати: «Цей звіт – добровільний захід, проте він свідчить про аморальність російської влади, а також іще раз підтверджує, що Росія є відвертим агресором, який не дотримується жодних міжнародних прав та конвенцій».

Президент Міжнародного комітету Червоного Хреста Петер Маурер зауважив, що конвенції, які вимагають гуманного поводження з мирними жителями, полоненими і пораненими, часто порушують. «Відмовившись підтримати цю ініціативу, держави втратили можливість допомогти захистити мільйони людей», – заявив Маурер.

Нагадаємо, влітку 2014 року Росія звинуватила Україну у використанні фосфорних бомб, заборонених Женевською конвенцією, при цьому російські ЗМІ «доводили» свої твердження кадрами боїв в Іраку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ